Kalendarium wydarzeń

<< Wrzesień 2023 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Porady, Słownik, faq, Artykuły poradnikowe rynku budowy hal

Porady

oświetlenie hali

Oświetlenie typu LED jest chętnie stosowane w różnych miejscach. Szeroka gama produktów, długa żywotność, a także ekonomiczność sprawiają, że LED-y sprawdzą się zarówno w domach i biurach, jak i na halach czy w miejscach użyteczności publicznej. Bardzo duże znaczenie ma jednak odpowiednie dobranie rodzaju produktu do specyfiki danego obiektu. Jeśli szukasz solidnego oświetlenia, które poradzi sobie w każdych warunkach, sprawdź jaką ofertę przygotowała dla Ciebie firma Kanlux!

Więcej…

Porady

wilgoć

Pochłaniacze pozwalają na skuteczne usunięcie nadmiaru wilgoci. W zależności od rodzaju taki produkt może służyć do oczyszczania powietrza, ale również usuwania wilgoci z paczek i kontenerów, w których transportowane są różnego rodzaju produkty. Dzięki zastosowaniu tego środka można zapobiec korozji, a także pojawieniu się pleśni. Jednym z najlepszych pochłaniaczy wilgoci dostępnych na rynku jest Silica Gel.

Więcej…

Porady

sztaplarka

Sztaplarka jest bardzo przydatnym elementem wyposażenia magazynu czy zaplecza zakładu produkcyjnego. Jej podstawowym zadaniem jest przyspieszenie procesu paletyzacji i pakowania produktów. Odciąża pracowników, zwiększa poziom bezpieczeństwa na terenie zakładu, a także umożliwia całodobową pracę magazynu. Jeśli właśnie przymierzasz się do zakupu sztaplera magazynowego, to na dobry początek rozejrzyj się za odpowiednim producentem. W naszym artykule wyjaśniamy, dlaczego zakup sztaplarki od producenta to najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorcy.

 

Więcej…

Porady

hale widowiskowo sportowe

Bez względu na to czy projektuje i buduje się halę magazynową, produkcyjną, czy widowiskową, trzeba pamiętać o tym, że każda z nich musi spełniać szereg norm, żeby zostać oddana do użytku. Przestrzeganie zarówno norm krajowych, jak i europejskich (Eurokod) na każdym etapie wznoszenia budynku gwarantuje nie tylko trwałość i niezawodność konstrukcji, lecz także jej wytrzymałość i bezpieczeństwo. Jakie podstawowe przepisy obowiązują przy budowie hal widowiskowych?

Więcej…

Porady

regały automatyczne

Wśród najważniejszych wyzwań, z jakimi mierzy się obecnie branża magazynowa, należy wymienić zarówno rosnącą ilość zadań oraz tempo pracy, jak i relatywnie małą liczbę dostępnych na rynku specjalistów, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Więcej…

Porady

systemy identyfikacji rfid

Systemy RFID to zaawansowana technologia, którą wykorzystuje się w celu identyfikacji czy nadawania uprawnień użytkownikom. Wielu z nas ma z nią do czynienia na co dzień, chociażby używając karty dostępowej do biura. Technologia RFID jest skutecznym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie zakładu, jak również zapewnienie ochrony danych osobowych czy kontrolowanie czasu pracy. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule.

Więcej…

Porady

stal nierdzewna

Brakuje Ci trochę kompetencji w ramach tego zagadnienia? Musi być przez Ciebie niedługo zaś wybrana stal nierdzewna? Nie wiesz, gdzie warto kupować takie właśnie materiały? Nie masz też pojęcia, jak w ogóle można sprawdzać, czy dane produkty są autentyczne? Jeśli tak, to tym bardziej zapraszamy do przeczytania naszego dzisiejszego tekstu.

Więcej…

Porady

magazynowanie towarów

Magazynowanie towarów to domena nie tylko centrów logistycznych, ale też sklepów, hurtowni, firm produkcyjnych, warsztatów i wielu innych przedsiębiorstw posiadających własne zaplecza. Teoretycznie nie jest to nic trudnego, natomiast praktyka pokazuje, że firmy popełniają na tym polu szereg błędów. Efekt? Gubienie towarów, mrożenie kapitału w nieprzemyślanych zakupach, uszkodzenie produktów, a także niska efektywność pracy magazynu (i zaburzona rotacja towarów). Chcąc uniknąć takiego scenariusza stosuj się do kilku podstawowych zasad. W naszym artykule podpowiadamy, jak magazynować towar.

Więcej…

Porady

windy przemysłowe

System transportu wewnętrznego może się składać z wielu elementów automatyzujących proces przenoszenia towarów. W budynkach wielokondygnacyjnych lub o znacznej kubaturze standardowo stosuje się windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe. Na polskim rynku nie ma wielu producentów gwarantujących wysoką jakość wykonania takich konstrukcji, dlatego szukając partnera warto kierować się przede wszystkim doświadczeniem oraz opiniami dotychczasowych klientów producenta.

Więcej…

Porady

Zarówno same węże, jak i złącza czy redukcje muszą spełniać dość wygórowane wymagania jakościowe. To jednak nie oznacza, że wszystkie produkty tego typu są sobie równe. Łączą je jedynie minimalne wymagania formalne zawarte w normach, ale praktyka często wymaga czegoś więcej.

Więcej…

Porady

blacha perforowana

Dziś już niemal każda branża, która zajmuje się wytwarzaniem swoich własnych wyrobów korzysta z elementów metalowych i ich znakomitych właściwości. Do tych elementów należą między innymi blachy perforowane. Blachy te, dostępne są w ofercie wielu producentów w różnych kształtach, formach i rozmiarach, przez co ich zastosowanie jest niezwykle szerokie i odpowiednio dostosowane do potrzeb firm, składających zamówienie na półfabrykat. Zanim jednak poznamy kilka z przykładów zastosowań blachy perforowanej, przyjrzyjmy się jej znaczeniu i najważniejszych właściwościach.

Więcej…

Porady

Zwyżki AA Herkules

Prace wysokościowe związane z budową i obsługą hal i magazynów nie muszą być skomplikowane. Dzięki odpowiednio dobranym zwyżkom – podnośnikom koszowym mogą przebiegać efektywnie i wydajnie. Jaką rolę mają zwyżki w trakcie robót budowlanych i w codziennym funkcjonowaniu tych obiektów?

Więcej…

Porady

bezpieczenstwo w pracy

Prawidłowe i pełne sukcesu funkcjonowanie każdej firmy opiera się na dwóch podstawowych gałęziach, zwiększaniu przychodów przedsiębiorstwa oraz optymalizacji strony kosztowej.

Więcej…

Porady

buty ochronne

Pracownicy branży produkcyjnej powinni być odpowiednio chronieni, każdy odpowiedzialny przedsiębiorca zadba o wyposażenie swoich podopiecznych, takie działanie wymagane jest jednak również przez regulacje prawne.

Więcej…

Porady

System oddymiania jest jednym z najpopularniejszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa w zabudowie – zarówno prywatnej, jak i publicznej. Stosowane w nim mechanizmy reagują na aktywowane czujki dymowe i składają się z np. przycisków oddymiania i pozostałych, spójnych komponentów. Tak złożony system sprawia, że stosowana technologia wyróżnia się automatyzacją i możliwością zdalnego kontrolowania.

Więcej…

Porady

oświetlenie hali

Energooszczędne oświetlenie

Energooszczędne oświetlenie to taki system oświetlenia, który pomaga zoptymalizować koszty – czy to w firmach, budynkach użyteczności publicznej czy domach prywatnych. Na takie oświetlenie składają się energooszczędne świetlówki kompaktowe (zużycie o około 80% mniejsze), wszelkiego rodzaju żarówki energooszczędne, oświetlenie led (diody led). Mniej oszczędne są z kolei żarówki halogenowe (zużycie prądu jest mniejsze zaledwie o około 30%). Wymiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne odpowiedniki pomaga zminimalizować rachunki za energię elektryczną. Nawet najbardziej energooszczędne żarówki nie zastąpią jednak światła dziennego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania człowieka oraz naturalnie energooszczędnego.

Więcej…

Porady

Hala produkcyjna / fabryczna

Budowa hal produkcyjnych i hal fabrycznych

Hale fabryczne

To duże budynki, których wielkość waha się od 100m2 do nawet 15000m2. Zwykle budowane są bez okien, a dzieje się tak za sprawą rozbudowanego systemu wentylacji wewnątrz budynku. Przeznaczenie hali fabrycznej to głównie produkcja, gdzie zatrudniana jest duża liczba pracowników. Z racji tego, hale fabryczne z reguły otoczone są dużym pustym placem, na którym pracownicy mają możliwość zaparkowania. Hale fabryczne są z reguły oddalone od centrum miast, sytuując się głównie na ich uboczu. Dzieje się tak, ponieważ często przy produkcji odbywającej się na takich halach wydzielane są różnego rodzaju para, dym lub, rzadziej, nieprzyjemne zapachy.

Więcej…

Porady

Hale stalowe CoBouw

Hale stalowe
Obiekty przemysłowe – zakłady produkcyjne, magazyny dystrybucji i logistyki oraz tym podobne budynki, muszą spełniać wymagania funkcjonalne. Często przy inwestowaniu w rozwój swojej działalności gospodarczej, przedsiębiorca podejmuje się inwestycji w tego typu obiekty. Do tego celu może wykorzystać hale w konstrukcji stalowej.

Więcej…

Porady

hale z płyty wielowarstwowej, jakie materiały budowa hal, hale murowane, system płyt warstwowych, Hale produkcjyjne - Jakich materiałów użyć, tanie technologie hale, poliuretanDecydując się na budowę hali produkcyjnej musimy zdecydować z czego ma zostać zbudowana.

Jakich materiałów użyć, aby hala spełniała nasze oczekiwania i była postawiona szybko, tanio i solidnie. Przy tych kryteriach, najlepszy okazuje się być system płyt warstwowych.

System ten dosyć że jest tani, szybki w porównaniu z murowanym oferuje nam aż trzy rodzaje rdzenia: styropian, poliuretan, wełna mineralna.

 

Według powszechnie panującej opinii hale murowane są trwalsze i bardziej odporne na warunki

zewnętrzne, stanowią swego rodzaju tradycję budownictwa.

Więcej…

Porady

W dzisiejszym budownictwie mamy do czynienia z różnego rodzaju konstrukcjami i materiałami użytymi do budowy, zarówno innowacyjnymi jak i tradycyjnymi. Przykładem nowoczesnego budownictwa są hale stalowe.


Postawienie takiej hali wiąże się z dużą oszczędnością czasu oraz nakładu pieniężnego dzięki systemowi składania takich obiektów z gotowych elementów. Jest to proces znacznie szybszy od tradycyjnego murowania.

Więcej…