Kalendarium wydarzeń

<< Czerwiec 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Porady, Słownik, faq, Artykuły poradnikowe rynku budowy hal

Porady

Technologie oświetleniowe na stanowisku pracy

Poziom oświetlenia na stanowiskach w miejscu pracy jest ściśle regulowany przez normy oraz konkretne wymagania wynikające z przepisów BHP. Zapewnienie bezpiecznych warunków do wykonywania zadań przez pracowników jest jednym z obowiązków pracodawcy. Zadbanie o wystarczającą ilość światła wpływa nie tylko na bezpieczeństwo osób zatrudnionych, ale również na ich komfort i efektywność podczas realizacji codziennych zadań. W jaki sposób dobrać odpowiednie oświetlenie do zakładu? Jakich przepisów BHP z tego zakresu musi przestrzegać przedsiębiorca? Odpowiedzi na te oraz inne pytania związane z oświetleniem w miejscu pracy znajdziesz w poniższym wpisie!

Więcej…

Porady

stal

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie przemysłowym, rola hurtowni stali jest nieoceniona. Stal stanowi fundament wielu projektów i konstrukcji, a profesjonaliści w różnych dziedzinach, od budownictwa po produkcję maszyn, polegają na dostawcach wysokiej jakości materiałów stalowych. Jedną z wiodących firm w Polsce, która spełnia te oczekiwania jest REMSTAL. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu renomowanemu dostawcy stali i dowiemy się, dlaczego warto zwrócić uwagę na jego ofertę.

Więcej…

Porady

firma

Outsourcing pracowników stał się strategicznym rozwiązaniem dla wielu firm, niezależnie od ich rozmiaru. Dynamiczne zmiany na rynku wymagają elastyczności i szybkości działania, co sprawia, że korzystanie z zewnętrznych zasobów staje się kluczowym elementem sukcesu. Dlaczego więc warto sięgnąć po outsourcing pracowników? Pozwól, że przybliżę Ci trzy kluczowe powody.

Więcej…

Porady

firma

Czym właściwie są bazy firm produkcyjnych i jak można je pozyskać w legalny sposób? Dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych z branży produkcji, dostęp do aktualnego źródła informacji na temat innych firm w danym sektorze jest niezwykle istotny. Dzięki bazom firm produkcyjnych można dotrzeć do potencjalnych partnerów i klientów, zwiększyć swoją widoczność na rynku, a także zdobyć cenne informacje o konkurencji. W tym artykule przedstawimy Ci trzy podstawowe metody pozyskania legalnych baz firm produkcyjnych i baz dla firm produkcyjnych.

Więcej…

Porady

oświetlenie hali

Oświetlenie typu LED jest chętnie stosowane w różnych miejscach. Szeroka gama produktów, długa żywotność, a także ekonomiczność sprawiają, że LED-y sprawdzą się zarówno w domach i biurach, jak i na halach czy w miejscach użyteczności publicznej. Bardzo duże znaczenie ma jednak odpowiednie dobranie rodzaju produktu do specyfiki danego obiektu. Jeśli szukasz solidnego oświetlenia, które poradzi sobie w każdych warunkach, sprawdź jaką ofertę przygotowała dla Ciebie firma Kanlux!

Więcej…

Porady

wilgoć

Pochłaniacze pozwalają na skuteczne usunięcie nadmiaru wilgoci. W zależności od rodzaju taki produkt może służyć do oczyszczania powietrza, ale również usuwania wilgoci z paczek i kontenerów, w których transportowane są różnego rodzaju produkty. Dzięki zastosowaniu tego środka można zapobiec korozji, a także pojawieniu się pleśni. Jednym z najlepszych pochłaniaczy wilgoci dostępnych na rynku jest Silica Gel.

Więcej…

Porady

sztaplarka

Sztaplarka jest bardzo przydatnym elementem wyposażenia magazynu czy zaplecza zakładu produkcyjnego. Jej podstawowym zadaniem jest przyspieszenie procesu paletyzacji i pakowania produktów. Odciąża pracowników, zwiększa poziom bezpieczeństwa na terenie zakładu, a także umożliwia całodobową pracę magazynu. Jeśli właśnie przymierzasz się do zakupu sztaplera magazynowego, to na dobry początek rozejrzyj się za odpowiednim producentem. W naszym artykule wyjaśniamy, dlaczego zakup sztaplarki od producenta to najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorcy.

 

Więcej…

Porady

hale widowiskowo sportowe

Bez względu na to czy projektuje i buduje się halę magazynową, produkcyjną, czy widowiskową, trzeba pamiętać o tym, że każda z nich musi spełniać szereg norm, żeby zostać oddana do użytku. Przestrzeganie zarówno norm krajowych, jak i europejskich (Eurokod) na każdym etapie wznoszenia budynku gwarantuje nie tylko trwałość i niezawodność konstrukcji, lecz także jej wytrzymałość i bezpieczeństwo. Jakie podstawowe przepisy obowiązują przy budowie hal widowiskowych?

Więcej…

Porady

regały automatyczne

Wśród najważniejszych wyzwań, z jakimi mierzy się obecnie branża magazynowa, należy wymienić zarówno rosnącą ilość zadań oraz tempo pracy, jak i relatywnie małą liczbę dostępnych na rynku specjalistów, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Więcej…

Porady

systemy identyfikacji rfid

Systemy RFID to zaawansowana technologia, którą wykorzystuje się w celu identyfikacji czy nadawania uprawnień użytkownikom. Wielu z nas ma z nią do czynienia na co dzień, chociażby używając karty dostępowej do biura. Technologia RFID jest skutecznym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie zakładu, jak również zapewnienie ochrony danych osobowych czy kontrolowanie czasu pracy. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule.

Więcej…

Porady

stal nierdzewna

Brakuje Ci trochę kompetencji w ramach tego zagadnienia? Musi być przez Ciebie niedługo zaś wybrana stal nierdzewna? Nie wiesz, gdzie warto kupować takie właśnie materiały? Nie masz też pojęcia, jak w ogóle można sprawdzać, czy dane produkty są autentyczne? Jeśli tak, to tym bardziej zapraszamy do przeczytania naszego dzisiejszego tekstu.

Więcej…

Porady

magazynowanie towarów

Magazynowanie towarów to domena nie tylko centrów logistycznych, ale też sklepów, hurtowni, firm produkcyjnych, warsztatów i wielu innych przedsiębiorstw posiadających własne zaplecza. Teoretycznie nie jest to nic trudnego, natomiast praktyka pokazuje, że firmy popełniają na tym polu szereg błędów. Efekt? Gubienie towarów, mrożenie kapitału w nieprzemyślanych zakupach, uszkodzenie produktów, a także niska efektywność pracy magazynu (i zaburzona rotacja towarów). Chcąc uniknąć takiego scenariusza stosuj się do kilku podstawowych zasad. W naszym artykule podpowiadamy, jak magazynować towar.

Więcej…

Porady

windy przemysłowe

System transportu wewnętrznego może się składać z wielu elementów automatyzujących proces przenoszenia towarów. W budynkach wielokondygnacyjnych lub o znacznej kubaturze standardowo stosuje się windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe. Na polskim rynku nie ma wielu producentów gwarantujących wysoką jakość wykonania takich konstrukcji, dlatego szukając partnera warto kierować się przede wszystkim doświadczeniem oraz opiniami dotychczasowych klientów producenta.

Więcej…

Porady

Zarówno same węże, jak i złącza czy redukcje muszą spełniać dość wygórowane wymagania jakościowe. To jednak nie oznacza, że wszystkie produkty tego typu są sobie równe. Łączą je jedynie minimalne wymagania formalne zawarte w normach, ale praktyka często wymaga czegoś więcej.

Więcej…

Porady

blacha perforowana

Dziś już niemal każda branża, która zajmuje się wytwarzaniem swoich własnych wyrobów korzysta z elementów metalowych i ich znakomitych właściwości. Do tych elementów należą między innymi blachy perforowane. Blachy te, dostępne są w ofercie wielu producentów w różnych kształtach, formach i rozmiarach, przez co ich zastosowanie jest niezwykle szerokie i odpowiednio dostosowane do potrzeb firm, składających zamówienie na półfabrykat. Zanim jednak poznamy kilka z przykładów zastosowań blachy perforowanej, przyjrzyjmy się jej znaczeniu i najważniejszych właściwościach.

Więcej…

Porady

Zwyżki AA Herkules

Prace wysokościowe związane z budową i obsługą hal i magazynów nie muszą być skomplikowane. Dzięki odpowiednio dobranym zwyżkom – podnośnikom koszowym mogą przebiegać efektywnie i wydajnie. Jaką rolę mają zwyżki w trakcie robót budowlanych i w codziennym funkcjonowaniu tych obiektów?

Więcej…

Porady

bezpieczenstwo w pracy

Prawidłowe i pełne sukcesu funkcjonowanie każdej firmy opiera się na dwóch podstawowych gałęziach, zwiększaniu przychodów przedsiębiorstwa oraz optymalizacji strony kosztowej.

Więcej…

Porady

buty ochronne

Pracownicy branży produkcyjnej powinni być odpowiednio chronieni, każdy odpowiedzialny przedsiębiorca zadba o wyposażenie swoich podopiecznych, takie działanie wymagane jest jednak również przez regulacje prawne.

Więcej…

Porady

System oddymiania jest jednym z najpopularniejszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa w zabudowie – zarówno prywatnej, jak i publicznej. Stosowane w nim mechanizmy reagują na aktywowane czujki dymowe i składają się z np. przycisków oddymiania i pozostałych, spójnych komponentów. Tak złożony system sprawia, że stosowana technologia wyróżnia się automatyzacją i możliwością zdalnego kontrolowania.

Więcej…

Porady

oświetlenie hali

Energooszczędne oświetlenie

Energooszczędne oświetlenie to taki system oświetlenia, który pomaga zoptymalizować koszty – czy to w firmach, budynkach użyteczności publicznej czy domach prywatnych. Na takie oświetlenie składają się energooszczędne świetlówki kompaktowe (zużycie o około 80% mniejsze), wszelkiego rodzaju żarówki energooszczędne, oświetlenie led (diody led). Mniej oszczędne są z kolei żarówki halogenowe (zużycie prądu jest mniejsze zaledwie o około 30%). Wymiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne odpowiedniki pomaga zminimalizować rachunki za energię elektryczną. Nawet najbardziej energooszczędne żarówki nie zastąpią jednak światła dziennego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania człowieka oraz naturalnie energooszczędnego.

Więcej…