Kalendarium wydarzeń

<< Kwiecień 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Porady

buty ochronne

Pracownicy branży produkcyjnej powinni być odpowiednio chronieni, każdy odpowiedzialny przedsiębiorca zadba o wyposażenie swoich podopiecznych, takie działanie wymagane jest jednak również przez regulacje prawne.

Bezpieczeństwo w pracy to ważna rzecz dla niezakłóconego działania każdego zakładu. Niestety zawsze może zdarzyć się wypadek w pracy. Mała nieuwaga i nagłe zdarzenie może stać się faktem. W celu zapobiegania, pomóc może zaopatrzenie w niezbędne akcesoria BHP - produkty chroniące ciało to kluczowy element wyposażenie dla każdego pracownika w celu zapewnienia jego bezpieczeństwa.

Zadaniem artykułów BHP jest ochrona naszego ciała, które możemy podzielić na:

  • chroniące głowę - jak czapki, kaski
  • chroniące twarz, a ściślej oczu, twarzy - jak okulary, gogle, osłony i maski
  • chroniące słuch - jak nauszniki ochronne, stopery
  • chroniące ręce - jak rękawice
  • chroniące stopy - jak specjalistyczne buty, wkładki, skarpety
  • chroniące ciało - jak odzież, kombinezony, nakolanniki, aby zapewnić odpowiednią temperaturę i ochronę, a także kamizelki odblaskowe w celu zapewnienia widoczności

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Ochrona słuchu jest jedną z pierwszych rzeczy które przyjdą nam do głowy. Dźwięki otoczenia, które do nas docierają pozornie nie są w wyrządzić szkody, jednak hałas w czasie pracy może finalnie doprowadzić do zdarzenia które bezpośrednio zagraża nam i naszym współpracownikom, może nas rozproszyć, a wtedy o wypadek nie trudno. Dlatego ochrona słuchu w miejscu jego wysokiej emisji jest jednym z kluczowych tematów. Z pomocą przychodzą artykuły ochrony słuchu - nauszniki przeciwhałasowe. Jest to najpewniejsza forma ochrony słuchu, można co prawda stosować stopery douszne, jednak odbierają nam one możliwość reakcji odcinając się od otoczenia. Nauszniki „przepuszczają” do nas dźwięki jednak znacząco je tłumiąc, co pozwala na ograniczenie zbyt głośnych i niebezpiecznych dźwięków. Przy korzystaniu z nauszników w czasie pracy nie odczuwamy zmęczenia, a po skończonej czynności nie mamy odczucia pękającej głowy oraz efektu piszczenia w uszach.

 

Czego nie zauważysz tego nie unikniesz.

Kolejnym, jednak nie mniej ważnym atrybutem odpowiedzialnego pracownika są okulary ochronne. Nie trzeba przedstawiać argumentów o fundamentalnym zmyśle jak wzrok, jego utrata lub nawet pogorszenie może znacząco wpłynąć na nasze funkcjonowanie. W ochronie naszych oczu pomogą nam okulary ochronne. Wykonane z różnych rodzajów specjalnych tworzyw chronią nasze oczy przed niebezpiecznymi płynami oraz materiałami stałymi jak wióry czy opiłki, w trakcie wykonywania takich czynności jak np. cięcie czy szlifowanie.
Okulary ochronne dzielą się na różne typy, innych użyjemy podczas cięcia, a innych spawania metali, podczas spawania powstaje łuk elektryczny, który swoją intensywnością może trwale uszkodzić wzrok, zaleca się korzystanie ze specjalnych okularów lub całych przyłbic spawalniczych chroniących nie tylko wzrok ale również całą twarz.

 

Ochrona pozostałych części ciała równie istotna

Ochroną rąk czy stóp możemy zatroszczyć się uzupełniając strój roboczy w odpowiednie rękawice oraz obuwie ochronne. Rękawice gwarantują profesjonalną ochronę dłoni i zależnie od specyfiki zajęcia mogą być wykonane z różnych materiałów o zróżnicowanej grubości, tak aby nie utrudniały swobody ruchu i odpowiednio chroniły nas przed zagrożeniami. Mamy więc szeroki wybór od cienkich rękawiczek lateksowych, chroniących głównie przed płynami czy smarami, po materiałowe czy skórzane do różnego rodzaju zastosowań, aż po wysokotemperaturowe rękawice ochronne z ogniotrwałych materiałów kevlarowych.

Obuwie to kolejny element zapewniający spokój w trosce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie na stanowisku pracy. Wśród charakterystycznych cech obuwia możemy wymienić: buty z noskiem ochronnym, buty z podeszwą olejoodporną, antyprzebiciową lub antyelektrostatyczną czy buty wodoodporne, bryzgoszczelne, ocieplane.

Szeroki wybór produktów na rynku zapewni odpowiednią ochronę stóp i pozostałych części ciała w zależności od potrzeb. W celu zaopatrzenia się w wyżej wymienione, jak i inne niezbędne akcesoria BHP warto odwiedzić internetowy sklep BHP swiatbhp.com.pl.

Polecane firmy w katalogu:

Porady