Kalendarium wydarzeń

<< Czerwiec 2023 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Porady

Montaż konstrukcji stalowej to znacznie tańsze rozwiązanie niż standardowe budownictwo. Co więcej, realizacja projektu przebiega dużo szybciej. Choć spora część przedsiębiorców nie ma wciąż zaufania do takich rozwiązań, szczegółowe projekty, które przedstawia doświadczony generalny wykonawca, pozwalają na szybka zmianę zdania. Konstrukcje stalowe to bardzo precyzyjna odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw działających w różnych gałęziach przemysłu. To nie tylko wspomniane już wcześniej niższe koszty i szybszy czas realizacji, ale także wytrzymałość i nieoceniona uniwersalność. Jak w rzeczywistości przebiega montaż konstrukcji stalowej?

Generalny Wykonawca Kędzierzyn – Koźle

Montaż konstrukcji stalowej Opolskie

Montaż konstrukcji stalowej przebiega etapowo - każdy z nich natomiast dokładnie nadzoruje zatrudniony generalny wykonawca. Bardzo istotny jest wybór doświadczonego specjalisty, który pieczołowicie zadba o spełnienie każdego z niżej wymienionych punktów. Niedopełnienie tych obowiązków może prowadzić nie tylko do wydłużenia prac, ale także płacenia wielu wysokich kar. Jak od strony teoretycznej wygląda montaż konstrukcji stalowej w Polsce?

Generalny Wykonawca Opolskie

Etap 1. - projekt i specyfikacja

Generalny wykonawca , którego zadaniem jest montaż konstrukcji stalowej, musi najpierw posiadać jej dokładny projekt. Konieczne jest więc podjęcie współpracy z doświadczonym projektantem. To ważne, by wybrać specjalistów opierających się nie tylko na własnej wiedzy, ale również oczekiwaniach i potrzebach samego przedsiębiorcy. Projekt konstrukcji stalowej musi być bowiem odpowiedzią na wymagania konkretnej branży, ale także uwzględniać indywidualne oczekiwania zleceniodawcy. Dzięki temu montaż konstrukcji stalowej zapewni oszczędność i będzie przebiegał naprawdę sprawnie - istotne jest, by odpowiednio wybrać komponenty i na starcie skrupulatnie obliczyć wszystkie koszty.

Etap 2. - pozwolenia i zgody

Zarówno montaż konstrukcji stalowej, jak i klasyczne budownictwo, obarczone są naprawdę sporą ilością odpowiednich zgód i pozwoleń. Generalny wykonawca musi dopilnować nie tylko prawidłowo przygotowanych projektu i specyfikacji, ale także zgromadzenia dokumentacji, która umożliwi podjęcie prac. Gdy stawiacie hale przemysłowe, musicie posiadać zgody na samą budowę, ale i postarać się o spełnienie warunków BHP, by pracownicy byli podczas niej bezpieczni.

Etap 3. - przygotowanie terenu pod hale przemysłowe

Niezbędna dokumentacja wstępna została już zgromadzona i na tym etapie rozpoczynają się prace fizyczne. Nim jednak postawicie hale przemysłowe, niezbędne jest prawidłowe przygotowanie pod nie terenu. Generalny wykonawca musi zatroszczyć się o jego precyzyjnie wyrównanie i wykonanie solidnych fundamentów, by montaż konstrukcji stalowej był naprawdę trwały.

Etap 4. - montaż elementów nośnych i wzmocnień

Na każdej budowie niezwykle ważne są pewnego rodzaju kamienie milowe. Hale przemysłowe nabierają realnego kształtu w momencie wznoszenia elementów nośnych. Najczęściej wykorzystywane są szkielety prętowe, jednak ostateczny wybór komponentów to kwestia indywidualna dla danej budowy. Decyzję powinien podjąć generalny wykonawca po konsultacji z doświadczonym architektem. Aby trwale połączyć elementy nośne z kratownicami dachowymi, wykorzystywane są stalowe śruby cechujące się naprawdę dużą wytrzymałością. Dodatkowym wsparciem, który wpływa na odporność i funkcjonalność całej konstrukcji, są profile wzmacniające.

Budownictwo Opolskie

Etap 5. - wykończenie

Montaż konstrukcji stalowej zmierza ku zakończeniu - należy jednak pamiętać o odpowiednim wykończeniu. Najczęściej hale przemysłowe posiadają izolowane kasety lub płyty wypełnione pianką poliuretanową, wełną mineralną i styropianem. Dzięki temu łączą w sobie niezbędną izolację, funkcjonalność i estetykę.

Polecane firmy w katalogu: