Kalendarium wydarzeń

<< Marzec 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Porady

regały automatyczne

Wśród najważniejszych wyzwań, z jakimi mierzy się obecnie branża magazynowa, należy wymienić zarówno rosnącą ilość zadań oraz tempo pracy, jak i relatywnie małą liczbę dostępnych na rynku specjalistów, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Okoliczności te sprawiają, że regały automatyczne jawią się jako logiczna inwestycja, wspierająca wydajność procesów magazynowych i odciążająca pracowników. O czym należy pamiętać, rozważając ich wdrożenie? Zapraszamy do lektury.

 

Regały automatyczne uzupełniają pracę człowieka

Choć regały automatyczne stanowią niezwykle obszerną kategorię instalacji magazynowych, najczęściej stosuje się je w obiektach, gdzie zakres prac ma wysoce powtarzalny charakter. Wdrożenie konstrukcji automatycznych staje szczególnie opłacalne w tych obszarach magazynów, które pochłaniają najwięcej roboczogodzin zatrudnionych pracowników.

Poszukując przedsiębiorstwa, oferującego wdrożenie regałów automatycznych w magazynie, warto postawić na marki, które posiadają duże doświadczenie w tworzeniu projektów dla zróżnicowanych branż, zapewniając im oczekiwaną wydajność, opartą o innowacyjne rozwiązania. Szczególnie istotnym elementem analizy magazynu jest jego podział na szereg fundamentalnych stref, różniących się charakterem wykonywanych w nich działań. Wśród najważniejszych obszarów magazynu należy wyróżnić przede wszystkim:

  1. Obszar rozładunku i załadunku przychodzących oraz opuszczających magazyn towarów
  2. Obszar wjazdu towaru do magazynu (początek wewnętrznego transportu jednostek)
  3. Obszar kontroli jakości przychodzącego towaru (oraz jego ewentualnego oznakowania)
  4. Obszar przemieszczania towaru, którego zadaniem jest możliwe ułatwienie procesu jego pobierania z oznaczonych miejsc
  5. Obszar przeznaczony do tworzenia tzw. mieszanych zestawów towarów
  6. Obszar składowania i pobierania towarów z i do regałów

Które obszary magazynu warto zmodernizować w pierwszej kolejności?

Wykonane przez ekspertów w zakresie logistyki analizy nie pozostawiają wątpliwości – wśród obowiązków, wymagających największych nakładów pracy ludzkiej, prym wiedzie przede wszystkim pobieranie i umieszczenie jednostek na regałach magazynowych oraz jego transport pomiędzy kolejnymi punktami na wyznaczonej trasie. To właśnie ten obszar powinien mieć priorytetowy charakter przy planowaniu inwestycji w regały automatyczne. Kluczową rolę odgrywa wówczas przede wszystkim bezpieczeństwo oraz zminimalizowanie ewentualnych pomyłek podczas pracy.

Postaw na regały automatyczne od doświadczonych ekspertów

Zastanawiasz się, które z działających na rynku przedsiębiorstw zapewni Ci kompleksową pomoc w procesie wyposażania magazynu w regały automatyczne? Skontaktuj się z opiekunami inwestycji marki Nedcon Silesia. Na przestrzeni lat marka Nedcon współpracowała z ponad 1000 dużych przedsiębiorstw z całej Polski, reprezentującej szeroką gamę zróżnicowanych branż. Zaufaj wiedzy i doświdczeniu marki Nedcon - poznaj szeroką gamę korzyści, jaką zapewnić mogą wyłącznie wysokiej jakości regały automatyczne.

Polecane firmy w katalogu: