W dzisiejszym dynamicznym świecie przemysłowym innowacyjność i efektywność są kluczowymi czynnikami determinującymi sukces. W ramach tej ewolucji, spawarki laserowe FANUCI stanowią przełomową technologię, oferującą nowe standardy w dziedzinie spawania. Dowiedz się więcej o zaawansowanych narzędziach, które mogą zrewolucjonizować procesy produkcyjne.
Hale namiotowe to rozwiązanie, które użytkownikom przynosi naprawdę wiele korzyści. Szybkość realizacji inwestycji, stosunkowo niskie koszty budowy i duża funkcjonalność – to tylko jedne z licznych zalet takiego wyboru. Namioty magazynowe są coraz popularniejszym wariantem wśród inwestorów, którzy chcą tanim kosztem powiększyć obszar prowadzonej działalności.
Instalacja wodociągowa to nie przelewki, lecz niezwykle ważny element każdego budynku mieszkalnego, dlatego podczas gruntownego remontu czy budowy nowej nieruchomości warto poświęcić chwilę na udoskonalenie i zadbanie o długoletnią sprawność działania systemu wodnego. Wiąże się to ze zwróceniem uwagi na podstawowe elementy sieci wodociągowej, tj. rury miedziane bądź plastikowe (najczęściej rury PE lub PVC).
Konstrukcja szkieletowa budynków – system konstrukcji ścian lub budynków polegający na rozdzieleniu funkcji elementów nośnych (szkieletu) i wypełniających.
Konstrukcja szkieletowa stosowana jest jako układ konstrukcyjny budynków niskich (najczęściej hal) lub wysokich (np. wieżowców) oraz innych budowli, w których elementami przenoszącymi obciążenia są układy prętowe (np. słupy, rygle, ramy). Konstrukcje takich budynków i budowli wykonywane są najczęściej ze stali lub żelbetu. Pierwsze konstrukcje szkieletowe wykonywane były z drewna (np. konstrukcja słupowo-ramowa), obecnie spotkać można też rozwiązania z drewna klejonego (z desek klejone są dźwigary, ramy itp.). Część budynków szkieletowych stanowi połączenie układu nośnego w postaci szkieletu i przekrycia powłokowego z postaci łupiny z żelbetu albo szkieletu połączonego z sztywnym trzonem wewnątrz budynku.
Bezpieczeństwo eksploatacji przewodów stosowanych w hydraulice przemysłowej regulowane zapewniane jest przez kilka norm oraz dyrektywę 2006/42/WE, które określają podstawowe cechy i parametry maszyn hydraulicznych stosowanych w sektorze przemysłowym.
System Sun Block to rozwiązanie przeznaczone do budowy energooszczędnych i ekolo-gicznych domów z elementów keramzytowych, znane i z powodzeniem stosowane na ryn¬ku Europy Zachodniej i w Skandynawii. Ta najefektywniejsza i najtańsza technologia budowania także w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników.
Czym są magazyny wysokiego składowania i do czego służą? Jak wykonuje się konstrukcję stalowych hal magazynowych? Co warto wiedzieć przed zaprojektowaniem takiej hali? Jakie zalety mają takie magazyny? O tym wszystkim poniżej.
Każdy poważny przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą potrzebuje powierzchni magazynowej z prawdziwego zdarzenia. Najwięcej miejsca do składowania zapewni hala magazynowa wysokiego składowania. Żeby taki magazyn wybudować, wcale nie potrzeba ogromnej i kosztownej działki. Dziś wielkie obiekty magazynowe buduje się nie w poziomie, lecz w pionie.
Na przykładzie inwestycji dla producenta kosmetyków i galanterii hotelowej z Wielkopolski - projekt i kompleksowe wykonanie hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni 1942 m2.
Przedstawiamy krótki poradnik jak ocieplić poddasze. Generalnie poddasze służy do przechowywania przedmiotów rzadko używanych, więc na poddaszu nie muszą panować tak dobre warunki jak w pomieszczeniach mieszkalnych.
Jednak w zimie brak ocieplonego poddasza może nas zaskoczyć nawet temperaturami minusowymi. Dodatkową zaletą ocieplonego poddasza to lepsze trzymanie ciepła pomieszczeń mieszkalnych bezpośrednio pod poddaszem.
Na przykładzie inwestycji realizowanej przez Amwin dla Spółdzielni Inwalidów Przyjaźń w Słupcy projekt i budowa hali produkcyjno-magazynowej z suwnicami 10 i 12,5 t o pow. 1800 m2.
Spółdzielnia Inwalidów „Przyjaźń”, to przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem, które specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw termoplastycznych oraz montażu podzespołów elektrotechnicznych.
Niekiedy – zwłaszcza w zakładach produkcyjnych lub w ich magazynach rozproszonych na pewnym obszarze – sporym wyzwaniem jest taka organizacja ruchu wózków transportowych, aby występowało jak najmniej możliwości kolizji, a sam transport przebiegał bez zakłóceń. Nawet, jeśli uda się ta sztuka, to i tak zachowanie się operatorów jest trudne do przewidzenia. Wykorzystując nasze doświadczenie w organizowaniu ruchu na parkingach oraz najnowsze zdobycze techniki, wpadliśmy na pomysł, jak przy niewielkim wysiłku i niedużym kosztem można tak zorganizować ruch w obrębie skrzyżowania w hali, aby nie powodować przestojów, usprawnić transport i jednocześnie zminimalizować niebezpieczeństwo wypadku.
Linie produkcyjne wymagają sprawnego nadzoru. To warunek prawidłowego funkcjonowania zakładu przemysłowego. Pomóc może odpowiedni sprzęt oświetleniowy. Jakie powinien spełniać kryteria?
Oświetlenie bateryjne jest niezbędne tam, gdzie wymagana jest sprawna kontrola nad procesem produkcji, a układ linii przemysłowej uniemożliwia dostęp do wszystkich jej elementów. Specjaliści ds. utrzymania ruchu muszą więc korzystać z latarek. Czym powinien cechować się tego typu sprzęt? – Przeważnie spełnieniem konkretnych norm technicznych, efektywną pracą i bezpieczeństwem używania – mówi Ewelina Boczkur, ekspert ds. oświetlenia przemysłowego w firmie Mactronic, będącej czołowym polskim producentem latarek i przenośnego sprzętu oświetleniowego.
Odpowiednio dobrane narzędzia i stabilne konstrukcje, przeszkolenie pracowników oraz regularna kontrola użytkowanych rusztowań czy też drabin gwarantują bezpieczeństwo pracy na wysokościach. Obowiązki te, zgodnie z przepisami prawa krajowego, spoczywają na pracodawcy. Producenci konstrukcji ułatwiających wszelkie prace na wysokościach oferują swoim klientom wsparcie w zakresie szkoleń, seminariów oraz profesjonalnych kontroli narzędzi. Specjaliści z firmy KRAUSE, lidera na rynku drabin, aluminiowych rusztowań jezdnych oraz szerokiej gamy narzędzi i konstrukcji do pracy na wysokościach wyjaśniają, dlaczego nadrzędnym celem pracodawcy powinna być dbałość o bezpieczeństwo pracowników w najtrudniejszych warunkach pracy.
Jak zaprojektować i wybudować halę handlowo-usługową, która będzie efektywnym narzędziem sprzedażowym? Na przykładzie nowej inwestycji - kompleksowej budowy hali handlowo-usługowej o pow. całkowitej 4230 m2 dla firmy Uni-mebel we Wrześni.
Oferta firmy Yawal S.A., jednego z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce, została poszerzona o nowoczesne rozwiązanie, umożliwiające konstruowanie drzwi podnoszono-przesuwnych, których skrzydła mogą łączyć się pod kątem 90 stopni.
Nowe rozwiązanie stworzone zostało na bazie oferowanego już wcześniej przez Yawal systemu konstrukcji przesuwnych DP150, przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz w budynkach użyteczności publicznej.
Mimo stosowania różnorodnych zabezpieczeń, pożar wciąż stanowi jedno z największych zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego. Pożary są szczególnie niebezpieczne w pomieszczeniach zamkniętych – tam, gdzie pracuje i przebywa duża liczba osób. Istnieją jednak rozwiązania architektoniczne pozwalające zniwelować skutki pożarów w budynkach – jednym z takich rozwiązań są klapy oddymiające.
W czasie pożaru, największe zagrożenie dla osób przebywających w budynku stanowi nie sam ogień, lecz toksyczne gazy i dym, powstające w wyniku procesów spalania.
Arkada - tłumacząc z języka łacińskiego oznacza łuk. Fransuskie brzmienie tego słowa to arcade, a włoskie arcata. Definiując arkadę możemy przyjąć, że to szereg łuków podpart na słupach, kolumnach lub filarach. W starożytnym Rzymie arkady były częstym elementem architektonicznym budynków.
Zastosowanie arkady :
Akwedukty, loggie, krużgani często były budowane na arkadach. Prosto stwierdzając, arkada to zamknięty łuk oparty na dwóch podporach. Jednym z podstawowych zalet była duża nośność konstrukcji oraz element dekoracyjny.
Balustrada – ażurowe lub pełne zabezpieczenie (ogrodzenie) schodów, tarasów, balkonów, dachów, wiaduktów, mostów itp., montowane zazwyczaj na krawędzi zabezpieczanego elementu i pełniące jednocześnie funkcję ozdobną. Balustrada może być również ażurową przegrodą pomiędzy pomieszczeniami (np. w kościołach oddziela prezbiterium od nawy).
Budowa balustrady
Balustrada pełna - murowana z cegły lub z betonu, zakończona parapetem lub poręczą. Wysokość takiej balustrady liczy się łącznie z poręczą.
Budowa w systemie generalnego wykonawstwa hali handlowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym o powierzchni całkowitej 3.780 m2 w miejscowości Komorniki dla holenderskiej firmy Koopman International B.V. Sp. z o.o. Firma Koopman International B.V. Sp. z o.o. jest znaną w Europie firmą handlową posiadającą w ofercie różnego rodzaju artykuły przemysłowe.
Zakres prac obejmuje wykonanie projektu oraz budowę w systemie Generalnego Wykonawstwa hali handlowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym o powierzchni całkowitej 3.780 m2 i antresoli o powierzchni 1590m2.