Kalendarium wydarzeń

<< Kwiecień 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Porady

oświetlenie hali

Energooszczędne oświetlenie

Energooszczędne oświetlenie to taki system oświetlenia, który pomaga zoptymalizować koszty – czy to w firmach, budynkach użyteczności publicznej czy domach prywatnych. Na takie oświetlenie składają się energooszczędne świetlówki kompaktowe (zużycie o około 80% mniejsze), wszelkiego rodzaju żarówki energooszczędne, oświetlenie led (diody led). Mniej oszczędne są z kolei żarówki halogenowe (zużycie prądu jest mniejsze zaledwie o około 30%). Wymiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne odpowiedniki pomaga zminimalizować rachunki za energię elektryczną. Nawet najbardziej energooszczędne żarówki nie zastąpią jednak światła dziennego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania człowieka oraz naturalnie energooszczędnego.

 

Świetliki rurowe

Na etapie projektowania lub na etapie remontu infrastruktury warto pomyśleć o doprowadzeniu jak największej ilości światła naturalnego do obiektu. W przypadku biur, hal produkcyjnych, magazynowych czy innych obiektów komercyjnych można zastosować rozwiązanie, jakim są świetliki rurowe. Dzięki nowoczesnym technologiom świetlików rurowych teraz jest to możliwe praktycznie w każdym obiekcie. Doprowadzenie światła naturalnego do obiektów niweluje konieczność używania światła sztucznego w ciągu dnia. Poza oczywistymi korzyściami finansowymi przebywanie i praca w warunkach naturalnego oświetlenia powoduje zwiększenie efektywności pracy i sprawia lepsze samopoczucie fizyczne. Świetliki rurowe należą do rozwiązań energooszczędnych. System ten wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.

System świetlików rurowych jest ekologiczny i cechuje się wysoką wydajnością. Dzięki temu rozwiązaniu doprowadzamy do znacznej redukcji zapotrzebowania na energię elektryczną.

Jedną z największych zalet świetlików rurowych jest to, że mogą być instalowane również w już istniejących halach przemysłowych. W planowanych obiektach warto pomyśleć natomiast o świetlikach rurowych możliwie najwcześniej, tym bardziej że dzięki nim inne rozwiązania mogą okazać się zbędne.

Świetliki rurowe, jak już wspomniano, pozwalają na doprowadzenie światła dziennego w dowolne miejsce, np. na stanowiska pracy. Co więcej, dzięki nim można zapewnić równomiernie rozłożone światło dzienne na całej powierzchni hali przemysłowej, a także dobrać jego średnie natężenie z wykorzystaniem odpowiedniej liczby i modeli świetlików rurowych.

Świetliki rurowe zajmują znacznie mniej powierzchni dachu hali przemysłowej niż świetliki dachowe, a ich montaż wiąże się z mniejszą ingerencją w konstrukcję dachu. Świetliki rurowe są instalowane punktowo i niezależnie od siebie, a ich rozstaw należy dobrać w zależności od potrzeb. Dzięki temu na dachu obiektu pozostaje więcej miejsca na inne instalacje. Świetliki rurowe są to rozwiązania bezobsługowe i nie wymagają serwisu, czyszczenia, odśnieżania czy konserwacji. Nie występują tu straty ciepła zimą czy problemy z nadmiernym nagrzewaniem obiektu latem.

Świetliki rurowe cechuje wiele zalet. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Polecane firmy w katalogu: