Kalendarium wydarzeń

<< Maj 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Porady

bezpieczenstwo w pracy

Prawidłowe i pełne sukcesu funkcjonowanie każdej firmy opiera się na dwóch podstawowych gałęziach, zwiększaniu przychodów przedsiębiorstwa oraz optymalizacji strony kosztowej.

Stale zwiększające się koszty działalności, ze względu na rosnące ceny, a także brak odpowiedniej kontroli, mogą prowadzić do zagrożenia właściwego działania firmy.

W każdym przedsiębiorstwie jednym z nieuniknionych kosztów to te, związane z zakupem oraz dystrybucją środków bezpieczeństwa i higieny pracy. Generowanie oszczędności poprzez proces ich optymalizacji to jeden z kluczy do sukcesu.

Wszystkie firmy, mniejsze i większe, są zobowiązane zapewnić swoim pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Mówiąc o BHP w firmie trzeba pamiętać, że to pracodawca jest odpowiedzialny za tworzenie, przestrzeganie przepisów z nim związanych, lecz także odpowiada za dostęp do środków BHP dla pracowników.

Automaty vendingowe sposobem na obniżenie kosztów BHP

Jednym z rozwiązań do obniżenie kosztów środków BHP jest zastosowanie w firmie automatów vendingowych. Maszyny pozwalają na automatyczną i kontrolowaną dystrybucję artykułów BHP bez konieczności angażowania dodatkowych pracowników.

Na rynku dostępnych jest kilka typów maszyn vendingowych. W celu automatycznej dystrybucji środków ochrony osobistej korzysta się z automatów bębnowych. Potrzeba wydawania narzędzi o średniej wielkości realizowana jest przez maszyny w systemie szufladkowym, natomiast produkty o większym rozmiarze przez system szafkowy.

Atutem tych urządzeń sterowanych za pomocą zintegrowanego systemu jest możliwość określenia indywidualnych przydziałów oraz limitów dla środków ochrony indywidualnej. Dzięki zastosowaniu maszyn vendingowych pracownicy mają nieprzerwany dostęp artykułów, a w razie ich braku pozwalają na dokonanie automatycznego zamówienia. Automaty do wydawania rękawic to dobry przykład pozwalający na optymalizację kosztów i automatyzację wydawania produktu BHP w firmie.

Jednym z lepszych typów maszyn vendingowych oferowanych przez rynek są wydające automaty vendingowe BHP Smart Depot.

Głównymi zaletami tych maszyn jest:

  • intuicyjne identyfikowanie użytkownika – tożsamość może być określona na kilka sposobów: zeskanowanie indywidualnej karty, rozpoznanie poprzez skaner linii papilarnych lub wprowadzenie indywidualnego numeru użytkownika
  • szybki dostęp do środków w dowolnej lokalizacji – intuicyjny panel oraz lokalizacja maszyny w korzystnym miejscu zapewniają pobieranie oraz zwracanie produktów bez angażowania dodatkowego personelu
  • raportowanie stanów – osoby kadry odpowiedzialnej za zaopatrzenie mają dostęp śledzenia aktualnych stanów produktów, a także szczegółowej informacji o pobraniu artykułu (data, miejsce, użytkownik).

Automaty te, są przyjazne dla użytkownika, a ich obsługa nie wymaga poświęcenia wielkich środków oraz nakładu pracy. Uzupełnienie asortymentu nie zajmuje wiele czasu i może się tym zająć jedna osoba w firmie lub przydzielony pracownik firmy zewnętrznej. Maszyny vendingowe stają się coraz popularniejsze i z powodzeniem sprawdzają się w wielu różnych dziedzinach ułatwiając dostęp do różnego rodzaju produktów.

Decydując się na wprowadzenie maszyn vendingowych wraz z wdrożeniem systemu dystrybuującego środki BHP w firmie, wpłynie na poprawę efektywności jej funkcjonowania, a także pozwoli sprostać wymaganiu - optymalizacji kosztów. Jednak to nie jedyna i nie najważniejsza zaleta. Bezpieczeństwo pracy pracowników to często  zapominana, choć podstawowa zasada zarządzania firmą, a dzięki łatwemu i przyjaznemu dostępowi do środków BHP zostanie pozytywnie spełniona.

Tematy:

Polecane firmy w katalogu: