Kalendarium wydarzeń

<< Lipiec 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Porady

Zwyżki AA Herkules

Prace wysokościowe związane z budową i obsługą hal i magazynów nie muszą być skomplikowane. Dzięki odpowiednio dobranym zwyżkom – podnośnikom koszowym mogą przebiegać efektywnie i wydajnie. Jaką rolę mają zwyżki w trakcie robót budowlanych i w codziennym funkcjonowaniu tych obiektów?

 

Zwyżki w halach i magazynach

Obiekty halowe i magazynowe bardzo często wymagają prowadzenia w nich prac wysokościowych. Są one związane zarówno z ich wznoszeniem, jak i codziennym funkcjonowaniem. Gdy konieczne jest wykonanie prac na wysokości, najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie urządzeń jak zwyżki. Pod tym terminem znajduje się pełna gama urządzeń podnośnikowych o zróżnicowanej konstrukcji, które umożliwiają prowadzenie robót na wysokości od kilku metrów do nawet kilkudziesięciu metrów nad ziemią.

Zwyżki są dzielone na kilka rodzajów pod kątem ich konstrukcji. Zaliczane są do nich zwyżki nożycowe, zwyżki teleskopowe i zwyżki masztowe. Dzięki zróżnicowanej budowie mogą być one dopasowane do konkretnego miejsca. W zwyżkach montowane są zarówno silniki spalinowe, wtedy modele przeznaczone są do prac na zewnątrz, jak i silniki elektryczne, co pozwala na bezpieczną pracę podnośników we wnętrzach.

 

zwyzki nożycowe podczas montażu regałów w magazynie

Hale i magazyny a zastosowanie zwyżek

Zwyżki wykorzystywane są w halach i magazynach na wiele sposobów. Jakie są ich najczęstsze zastosowania w tych obiektach?

Prace budowlane

Po zwyżki bardzo często sięga się podczas budowy obiektów tj. hale przemysłowe, produkcyjne, magazynowe i innych typów hali.

Doskonale sprawdzają się tu zwyżki teleskopowe, które wyposażone są w łamane i rozsuwane ramię, dlatego mogą one dotrzeć do daleko położonych obszarów, również przy przeszkodach na podłożu. Na zewnątrz wykorzystuje się zwyżki spalinowe, wyposażone w napęd 4x4 i terenowe ogumienie, które doskonale radzą sobie na nierównościach. W pracach we wnętrzach używane są bezemisyjne zwyżki elektryczne.

 

zwyżka nożycowa w magazynie podczas instalacji regałów

Za pomocą zwyżek teleskopowych można prowadzić prace takie jak:

  • stawianie konstrukcji hal, między innymi spawanie elementów metalowych,
  • montaże elewacji na halach,
  • wykonanie prac dekarskich,
  • wykonanie instalacji, w tym elektrycznych, teleinformatycznych, alarmowych, monitoringowych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, systemów PPOŻ,
  • montaż wyposażenia w obiektach, między innymi oświetlenia, linii produkcyjnych, regałów magazynowych.

 

Prace konserwacyjne

Zwyżki są również powszechnie stosowane podczas wszelkich prac konserwacyjnych i przeglądów technicznych.

Konserwacja, również w połączeniu z prowadzeniem inspekcji budynków, pozwala na zmniejszenie ryzyka pojawienia się poważnych awarii konstrukcji i znajdujących się w nich instalacji i wyposażenia.

Podczas konserwacji zwyżki teleskopowe pozwalają na łatwe dotarcie do konkretnych miejsc bez konieczności używania drabin, czy przestawiania linii produkcyjnych, co znacznie ułatwia wykonanie prac wysokościowych.

Bieżąca obsługa obiektów

Zwyżki doskonale nadają się również do bieżącej obsługi w halach i magazynach. Sprzęt ten pozwala na usprawnienie prowadzonych czynności i jednocześnie zwiększa poziom ich bezpieczeństwa.

Do obsługi bardzo często używane są zwyżki masztowe, które charakteryzują się kompaktowym rozmiarem. Dzięki temu mogą one z powodzeniem przejeżdżać przez wąskie pomieszczenia i drzwi. Zwyżki tego typu mają obracany maszt, a większe modele zapewniają dalsze zasięgi boczne.

Do bieżącej obsługi wykorzystywane są także zwyżki nożycowe. W porównaniu do innych modeli charakteryzują się one większymi platformami i udźwigiem. Wymiary platform, mogą być szersze lub węższe, co także umożliwiają dopasowanie sprzętu do prowadzonych prac i potrzeb. Dodatkowym atutem podnośników tego typu są wysuwane balkony, które pozwalają na dotarcie do oddalonych miejsc.

W zamkniętych halach wykorzystuje się zwyżki elektryczne o zerowej emisji spalin, wyposażone w szare i niebrudzące ogumienie, które nie niszczy posadzek.

 

zwyżka masztowa w magazynie

Zwyżki masztowe i nożycowe w halach i magazynach doskonale nadają się do prac jak:

  • prace magazynowe związane z rozmieszczeniem oraz z kompletowaniem towarów,
  • wykonywanie niezbędnych czynności związanych z utrzymaniem obiektu, na przykład wymiana żarówek w lampach,
  • sprzątanie na wysokości, między innymi mycie przeszkleń,
  • prowadzenie inwentaryzacji towarów.

 

Wynajem zwyżek do hal i magazynów – dlaczego warto?

Zwyżki przeznaczone do hal i do magazynów mogą być wynajęte bez ponoszenia wysokich kosztów zakupu. Wypożyczalnia podnośników AA HERKULES, oferuje klientom najem długoterminowy oraz okazjonalny.

Z pomocą najmu długoterminowego można w przystępnej cenie otrzymać sprzęt do stałego użytku. Wypożyczalnia zapewnia wtedy również jego transport, serwis.

Najem okazjonalny to znakomity wybór wtedy, gdy zwyżka nie jest potrzebna stale, ale jedynie w określonych sytuacjach, na przykład do prac konserwatorskich czy remontowych.

Z pełną ofertą wypożyczalni zwyżek AA HERKULES można zapoznać się na jej witrynie internetowej aaherkules.pl.

Polecane firmy w katalogu:

Porady