Kalendarium wydarzeń

<< Czerwiec 2022 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Porady

Dezynfekcja powierzchni oraz pojazdów to jedyny sposób na pozbycie się wszystkich bakterii i drobnoustrojów. Warto więc stosować ją regularnie. Jakie metody dezynfekcji zapewniają największą skuteczność? Jakie urządzenia są potrzebne do przeprowadzenia odkażania?


 

Dezynfekcja to bardzo szerokie zagadnienie. W skrócie można jednak stwierdzić, że jej głównym celem jest eliminacja z danych powierzchni wszelkich mikroorganizmów, takich jak bakterie, grzyby, wirusy, czy drobnoustroje. Dbanie o czystość i sterylność pomieszczeń oraz pojazdów jest niezwykle istotna. W dzisiejszych czasach, kiedy szaleje pandemia koronawirusa to szczególnie ważne. Dezynfekcja samochodu oraz innych powierzchni może uchronić nas bowiem przed zarażeniem. Do profesjonalnego odkażania niezbędne jest jednak odpowiednie wyposażenie. Sprawdźmy więc, jakie urządzenia pomogą w przeprowadzaniu działań, takich jak dezynfekcja pojazdów lub hal produkcyjnych. Czy pistolet ciśnieniowy do wody to dobry wybór?

Dezynfekcja pojazdów i pomieszczeń — kiedy warto przeprowadzić?

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się wszelkich drobnoustrojów jest właśnie dezynfekcja pomieszczeń. Zapewnia dużą skuteczność i jest właściwie niezbędna, jeśli zależy nam na utrzymaniu sterylnych i bezpiecznych warunków w konkretnym otoczeniu. Istnieją różne sposoby odkażania. Prócz klasycznej dezynfekcji często stosowana jest także dekontaminacja powierzchni.

Dezynfekcję, w zależności od miejsca i okoliczności poleca się stosować doraźnie lub cyklicznie. Regularne odkażanie powinno odbywać się w miejscach, w których istnieje duża szansa przenoszenia różnego rodzaju chorób. Takie działania zapobiegawcze wdraża się przede wszystkim w szpitalach i wszelkich ośrodkach opieki. Obecnie, czyli w okresie zagrożenia epidemicznego zalecana jest także dezynfekcja hal produkcyjnych, foteli i pensjonatów, szkół, a także obiektów handlowych.

Coraz większą popularnością cieszy się także dezynfekcja pojazdów. Warto wykonać ją przede wszystkim, jeśli świadczymy usługi przewozowe i w naszym aucie następuje duża rotacja osób. Dokładna dezynfekcja samochodu jest w takich sytuacjach wręcz wskazana.

Są także sytuacje, w których warto zastosować jednorazowe odkażanie. Dzięki temu wyeliminujemy ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów i innych patogenów. W takich okolicznościach przeprowadzana jest dezynfekcja pomieszczeń, powierzchni lub konkretnych przedmiotów. Może być to na przykład pokój lub samo łóżko zajmowane przez osobę zarażoną.

Jakie akcesoria potrzebne są do dezynfekcji?

Skuteczna dezynfekcja dużych pomieszczeń jest możliwa tylko wtedy, jeśli zostanie przeprowadzona w sposób prawidłowy. Do tego natomiast potrzebne są profesjonalne urządzenia oraz środki higieniczne. Jeśli chodzi o sprzęt, to podstawą są ty pistolety do wody. Umożliwiają one aplikację środka odkażającego w sposób, który pozwoli na dokładne czyszczenie powierzchni. Pistolety wodne działają pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu strumień cieczy jest niezwykle precyzyjny. Kupując takie urządzenie, warto zapoznać się z jego specyfikacją oraz jakością wykonania. Pistolety do wody powinny mieć wytrzymałą obudowę i ergonomiczny kształt. Dobrze, jeśli wyposażone są w regulację siły strumienia.

W przypadku zewnętrznej dezynfekcji samochodów, a także osób pracujących w warunkach wysokiego zagrożenia, dobrze sprawdzi się brama do odkażania. Takie urządzenie pozwala na bardzo dokładną i równomierną aplikację substancji czynnych. W miejscach takich jak hale produkcyjne, szpitale, czy różnego rodzaju laboratoria, bramka dezynfekująca jest często obowiązkowym elementem wyposażenia.

 

brama odkażająca ciężarówkę

 

urządzenia do odkażania dużych pomieszczeń

odkażanie hali

 

mycie pistoletem wodnym w przemyśle spożywczym

Polecane firmy w katalogu: