Kalendarium wydarzeń

<< Czerwiec 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Technologie / Projekty

spawarka Fanuci

W dzisiejszym dynamicznym świecie przemysłowym innowacyjność i efektywność są kluczowymi czynnikami determinującymi sukces. W ramach tej ewolucji, spawarki laserowe FANUCI stanowią przełomową technologię, oferującą nowe standardy w dziedzinie spawania. Dowiedz się więcej o zaawansowanych narzędziach, które mogą zrewolucjonizować procesy produkcyjne.

 

Precyzyjna spawania laserowego

Spawarki laserowe FANUCI wyróżniają się doskonałą precyzją spawania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii laserowych maszyny zapewniają doskonałą kontrolę nad parametrami, co przekłada się na wysoką jakość połączeń spawalniczych. To idealne rozwiązanie dla producentów, którzy stawiają na perfekcję w detalach.

Jednym z kluczowych elementów spawarek laserowych FANUCI jest zaawansowany system sterowania CNC. Dzięki niemu operatorzy mają pełną kontrolę nad procesem spawania, który umożliwia szybkie dostosowywanie parametrów do konkretnych wymagań projektu. Intuicyjny interfejs sprawia, że obsługa maszyn jest łatwa nawet dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w obszarze sterowania numerycznego.

Wielofunkcyjność w Centrum Maszyn CNC

Spawarka laserowa FANUCI nie ogranicza się jedynie do tradycyjnego spawania. Dowiedz się więcej o spawarkach z Centrum Maszyn CNC.

  • Cięcie laserowe - Spawarki laserowe FANUCI oferują niezrównaną precyzję w procesie cięcia metalu. Dzięki wysokim osiągom laserów możliwe jest dokładne i szybkie cięcie różnorodnych materiałów, bez konieczności użycia tradycyjnych narzędzi tnących.
  • Czyszczenie powierzchni metalowych - Innowacyjne technologie spawarek laserowych FANUCI sprawiają, że są one zdolne do czyszczenia powierzchni metalowych. Proces ten nie tylko eliminuje zanieczyszczenia, takie jak rdza czy naloty, ale także pozwala na przywrócenie oryginalnego wyglądu materiałów. Lasery czyszczące FANUCI wykorzystując technologię laserową, pozwalają skutecznie usuwać zanieczyszczenia, eliminując konieczność stosowania agresywnych substancji chemicznych.
  • Zastosowanie wielomateriałowe - Dzięki zdolności do obsługi różnorodnych materiałów, spawarki laserowe FANUCI są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pracują z różnymi rodzajami metalu. Mogą pracować m.in. na stali nierdzewnej, aluminium, czy stali nierdzewnej.

Co wyróżnia spawarkę laserową FANUCI 4.0 PRO GenX ?

W spawarce laserowej FANUCI 4.0 PRO GenX światowej klasy i bestsellerowej, ręczna spawarka laserowa, dostępna w wariantach mocy 1000W, 1500W, 2000W oraz 3000W, łączy nowoczesną technologię z imponującą wydajnością. Wykorzystując technologię laserową fiber, ta innowacyjna maszyna oferuje bezstykowe, elastyczne i szybkie rozwiązania spawalnicze, zrewolucjonizowując tradycyjne metody spawania w procesie produkcyjnym. Jest szeroko stosowana w branży spawalniczej oraz innych, różnorodnych gałęzi przemysłu.

Estetyka spoin jest niezwykle istotna w produkcji, a spawarka laserowa na włóknach FANUCI 4.0 PRO GenX dostarcza spoiny o wyjątkowej jakości, eliminując potrzebę dodatkowej obróbki. Technologia fiber umożliwia głęboką penetrację materiałów, co przekłada się na trwałość i wytrzymałość spoiny.

Szybkie spawanie, niskie koszty eksploatacji i wysoka wydajność

Technologia laserowa na światłowodzie FANUCI PowerON otwiera nowe możliwości w dziedzinie spawania i cięcia materiałów. Główne zalety tej innowacyjnej technologii przynoszą rewolucję w efektywności i kontroli procesów produkcyjnych. Rzeczywista moc wyjściowa źródła FANUCI PowerON mieści się w imponującym zakresie od 112% do 120% deklarowanej mocy, co przekłada się na wyjątkową wydajność. Zero porowatości i doskonała kontrola jakości spoiny to rezultat zastosowania technologii, zapewniając bezkompromisową jakość połączeń.

Głowica laserowa RAPTOR 4.0 PRO z systemem ruchomej wiązki to kluczowy element spawarki laserowej FANUCI. Opatentowany mechanizm napędzający soczewkę skupiającą umożliwia automatyczną zmianę położenia, kontrolując szerokość wiązki. Natomiast chłodzenie wodą, zamiast powietrzem, gwarantuje stabilność pracy bez przerw.

Elastyczna i modularna konstrukcja spawarki umożliwia łatwą i szybką wymianę modułu, co ułatwia naprawy i aktualizacje mocy, zwłaszcza dla źródeł o dużej mocy. Dodatkowo niskie koszty operacyjne i utrzymania sprawiają, że FANUCI PowerON to nie tylko zaawansowana technologia, ale również opłacalne rozwiązanie.

Prędkość spawania i wysoka precyzja w spawaniu laserowym

Automatyczny podajnik drutu EasyWIRE 4.0 PRO oraz systemy kontroli FANUCI rewolucjonizują procesy spawalnicze. Systemy kontrolne FANUCI oferują intuicyjną obsługę, wstępnie zapisane parametry spawania, wyższą wydajność i łatwe zarządzanie online.

Z kolei instalacja elektryczna ABB i jednostka chłodząca ChillX 4.0 PRO gwarantują ciągłą pracę oraz optymalne warunki termiczne. Jednostka filtrująca dymy Fanuci CleanAIR 4.0 PRO eliminuje opary, zapewniając przyjazne środowisko pracy.

Sprzęt ochronny FANUCI podkreśla bezpieczeństwo operatorów, z automatycznym zatrzymywaniem pracy w sytuacjach niebezpiecznych. To kompleksowe podejście łączy efektywność, wydajność i bezpieczeństwo w procesach produkcyjnych.

Polecane firmy w katalogu: