Kalendarium wydarzeń

<< Lipiec 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Technologie / Projekty

pozycjoner Kuka

Zwiększ wydajność i efektywność procesów przemysłowych, wybierając odpowiedni dla swojej maszyny pozycjoner z szerokiej oferty KUKA!

 

Wydajny proces produkcyjny to składowa wielu czynników – jednym z nich jest odpowiedni pozycjoner przemysłowy, który nie tylko może zwiększyć efektywność procesu, ale też m.in. poprawić poziom bezpieczeństwa pracy poprzez eliminację błędów ludzkich. Sprawdź bogatą ofertę pozycjonerów przemysłowych KUKA, dzięki którym możesz jeszcze bardziej zautomatyzować funkcjonowanie swojej fabryki!

Czym jest pozycjoner?

Zacznijmy od teorii. Pozycjoner przemysłowy (kuka.com) (inaczej obrotnik) jest urządzeniem, które służy do regulacji położenia elementów w maszynach przemysłowych. Urządzenie składa się zazwyczaj z silnika, przekładni oraz czujnika pozycji. Silnik napędza przekładnię, a ta kontroluje ruch elementu roboczego. Czujnik pozycji odpowiada za monitorowanie położenia elementu oraz przesył informacji zwrotnej do pozycjonera. To pozwala na dokładnie kontrolowanie położenia elementu.

Zalety z zastosowania pozycjonerów

Na rynku istnieje wiele rodzajów obrotników – urządzenie może manipulować produktami o masie od kilku kilogramów do nawet kilku ton! Dzięki swoim funkcjonalnościom pozycjonery dają zupełnie nowe możliwości oraz zakres wydajności maszynom, dla której stanowią wsparcie. Urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu – między innymi w procesach produkcji, przetwórstwie czy pakowaniu.

Główne korzyści z zastosowania obrotników przemysłowych to:

  • zwiększenie wydajności procesu produkcji,
  • zwiększenie bezpieczeństwa pracy,
  • eliminacja błędów ludzkich poprzez automatyzację procesu.

Niezawodne obrotniki przemysłowe KUKA

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę pozycjonerów o udźwigu od 250 kg do nawet 12 000 kg! Obrotniki KUKA znajdują zastosowanie w wielu procesach przemysłowych – m.in. w spawaniu w osłonie gazów obojętnych, spawaniu punktowym oraz procesach obróbki metali. Wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych klientów, oferujemy również możliwość zamówienia pozycjonerów dostosowanych do indywidualnych potrzeb produkcyjnych.

Pozycjonery KUKA charakteryzują się maksymalnym momentem obrotowym, przez co zapewniają minimalne czasy taktowania. Korzystamy z najwyższej jakości komponentów, aby nasze urządzenia cechowały się wysoką dyspozycyjnością i niezawodnością, a inteligentna technika sterowania KUKA oznacza dla Ciebie łatwe programowanie i obsługę urządzenia. Ponadto oferujemy opcjonalnie układ zasilania energią, który przedłuża żywotność urządzenia, a także zapewnia łatwą, szybką i bezpieczną integrację!

Polecane firmy w katalogu: