Kalendarium wydarzeń

<< Czerwiec 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Aktualności / WydarzeniaPonad 21 lat doświadczenia w branży hutniczo – dystrybucyjnej i  liczący blisko 250 osób zespół wykwalifikowanych pracowników, którego liczba będzie sukcesywnie powiększana. VIMEX S.A. nie zwalnia tempa rozwoju, stopniowo zwiększając swój udział na rynku stali.

Historia spółki VIMEX S.A. sięga 1994 roku. Dziś marka jest jednym z wiodących dystrybutorów wyrobów stalowych, specjalizującym się w dziedzinie prętów zbrojeniowych gładkich oraz żebrowanych, na potrzeby inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego czy drogowego. W 2015 r. firma dostarczyła do odbiorców ponad 50 000 ton prefabrykatów stalowych. To wynik konsekwentnie realizowanej strategii opartej na zasadach etyki biznesu
i partnerskich relacji z finalnymi odbiorcami.

Produkcja prefabrykatów stalowych, które trafiają na budowy całego kraju wymaga od ich dystrybutorów nakładów w nowe rozwiązania technologiczne, modernizację i rozbudowę obecnych struktur. VIMEX S.A. koncentruje się nie tylko na jakości swoich sztandarowych wyrobów, łącząc to z rozbudową własnej infrastruktury technologicznej. Od 2007 r. spółka dysponuje nowym zapleczem magazynowo – produkcyjnym, w skład którego wchodzi również nowoczesny zakład prefabrykacji stali. To strategiczne posunięcie scentralizowało system dystrybucji oraz przyjmowania zamówień. Wyposażona w najnowocześniejszy, cyfrowo sterowany sprzęt zbrojarnia umożliwiła produkcję materiałów w dowolnych kształtach, średnicach i gatunkach stali. Co ważne, wytwarzane produkty charakteryzują sie powtarzalnością wymiarów oraz proporcji, a to gwarancja doskonałej jakości i utrzymywania standardów produkcji na wysokim poziomie technicznym. Wszystko to, by kompleksowo dopasować się do precyzyjnych wymogów Klientów. Spółka nie poprzestała jednak tylko na jednej inwestycji. Wykorzystując wzrost aktywności gospodarczej, VIMEX S.A. ulokował środki w drugi zakład prefabrykacji, zlokalizowany na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zaowocowało to znaczącym wzrostem przychodów ze sprzedaży gotowych prefabrykatów. Jeszcze w tym roku kalendarzowym, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie odbiorców, spółka planuje pełne otwarcie centrum produkcyjno – dystrybucyjnego, które zwiększy moc przerobową.

W ślad  za zwiększonym popytem na stal prefabrykowaną, VIMEX S.A. zadbał również o odpowiednio rozwiniętą sieć dostaw do odbiorców zlokalizowanych na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju. Firma dysponuje własną flotą transportową – 20 zestawów, gwarantującą przewóz materiałów hutniczych o masie do 24 ton. Zmagazynowanie nadwyżek produkcyjnych jest możliwie natomiast dzięki nakładom w infrastrukturę logistyczno – magazynową. Specjalne centra spółki usytuowane są na strategicznych szlakach komunikacyjnych: w Chorzowie oraz  Kostrzynie nad Odrą. Wprowadzenie nowych programów pozwala VIMEX S.A. efektywnie zoptymalizować proces zarządzania produkcją i dystrybucją.

Wedle szacunków Hutniczej Izby Przemysłowo – Handlowej, krajowe zużycie stali w ubiegłym roku wyniosło blisko 12,5 mln ton, gdzie w poprzedzającym roku wynik ten plasował się w granicach 12,3 mln ton. Jeśli prognozy analityków na 2016 r. okażą się trafne, zapotrzebowanie na tego typu wyroby zanotuje tendencję zwyżkową, a jednymi z ich największych odbiorców będą przedsiębiorstwa budowlane czy drogowe. Dla VIMEX S.A. oznacza to szansę na wykorzystanie korzystnej koniunktury oraz wzrost dystrybucji stali pod konkretne projekty budowlane. I choć wśród Klientów spółki znajdują się wiodące, ogólnopolskie firmy, VIMEX S.A. nieustannie poszukuje nowych partnerów biznesowych.

VIMEX S.A. jest pięciokrotnym laureatem nagrody Gazele Biznesu, przyznawanej przez dziennik „Puls Biznesu” dla najdynamiczniej rozwijających się małych oraz średnich organizacji. Spółka otrzymała również statuetkę Lidera Biznesu Business Centre Club, a w 2012 roku Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Jest członkiem Klubu Polskiej Rady Biznesu i Business Centre Club - stowarzyszeń skupiających elitę polskich przedsiębiorców. Przynależy także do Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Polskich oraz Krajowej Izby Gospodarczej.

Od początku swojego powstania, firma aktywnie uczestniczy też w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Sponsoruje drużyny ekstraklasy siatkarskiej i koszykarskiej: Cerrad Czarni Radom oraz Rosa Radom. Wspiera miejscowy Automobil Klub, radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego czy Klub Jeździecki. Wspomaga inicjatywy lokalnych szkół, angażuje się w pomoc dla Caritas, zbiórki dla hospicjów czy stowarzyszeń osób chorych na stwardnienie rozsiane. Jest także sponsorem Światowych Dni Młodzieży oraz wspomaga inicjatywy na rzecz Polaków na Wschodzie.

Polecane firmy w katalogu:

Porady