Kalendarium wydarzeń

<< Luty 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
2526   

Technologie / Projekty

Jak zaprojektować i wybudować halę handlowo-usługową, która będzie efektywnym narzędziem sprzedażowym? Na przykładzie nowej inwestycji - kompleksowej budowy hali handlowo-usługowej o pow. całkowitej 4230 m2 dla firmy Uni-mebel we Wrześni.

Firma Uni-mebel z Słupcy, która od kilkunastu lat z powodzeniem działa w branży meblarskiej, rozpoczęła inwestycję, polegającą na budowie nowego obiektu handlowo-usługowego we Wrześni. Obiekt o całkowitej powierzchni 4230 m2 jest realizowany przez Amwin w ramach wariantu współpracy Projektuj-Buduj. Planowany termin zakończenia inwestycji to kwiecień 2015 r.

Uni-Mebel Sp. j. to firma rodzinna, która z powodzeniem działa w branży meblarskiej od kilkunastu lat. Przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom bardzo szeroką gamę mebli od renomowanych producentów. W celu osiągnięcia jak najwyższej pozycji wśród firm konkurencyjnych, spółka zwraca szczególną uwagę na jakość dostarczanych produktów, a także terminowość realizacji. W związku z ciągłym rozwojem i nowymi oczekiwaniami rynku, firma podjęła decyzję o budowie kolejnego oddziału. Nowy obiekt o powierzchni całkowitej 4230 m2 będzie zlokalizowany we Wrześni (woj. Wielkopolskie). Inwestycja jest prowadzona przez firmę Amwin – lidera w branży projektantów i kompleksowych wykonawców hal i biurowców, w ramach wariantu współpracy „Projektuj-Buduj”.  Realizacji inwestycji w oparciu o umowę „Projektuj-Buduj” zapewni wykorzystanie unikalnych rozwiązań Qamwin, czyli sprawdzonych rozwiązań zgodnych z projektem wykonawczym. Amwin posiada duże doświadczenie w projektowaniu i budowie obiektów handlowo-usługowych, dlatego Inwestor może liczyć na rozwiązania projektowe, które zapewnią interesujący design obiektu, komfortową przestrzeń obsługi klienta z zapewnieniem najlepszej ekspozycji oferowanego towaru. Hala zostanie wykonana w technologii konstrukcji mieszanej - drewno klejone na dachu wraz z prefabrykowanymi elementami konstrukcji żelbetowej.  Z uwagi na handlowo-usługowy charakter obiektu, Amwin zaprojektował rozwiązania zapewniające Inwestorowi halę handlową, która będzie efektywnym narzędziem sprzedażowym. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na wybór miejsca dokonywania zakupów, w związku z tym bardzo ważne jest opracowanie odpowiedniej strategii, umożliwiającej zdobycie lojalnych i zaufanych Klientów. Na wybór miejsca zakupów wpływ ma wiele czynników takich jak lokalizacja obiektu, poziom obsługi klienta, atmosfera i wiele innych.

Elewacja hali zostanie wykonana w połączeniu rozwiązania HPL z aluminiowymi panelami kompozytowymi, wykończonymi żaluzjami fasadowymi w attyce, co podkreśli walory estetyczne obiektu. W celu wyeliminowania dysonansu po realizacji inwestycji, zostały przygotowane trzy koncepcje przy wykorzystaniu wizualizacji 3D. W efekcie Inwestor otrzymuje korzyść w postaci satysfakcji z 100% realizacji założeń koncepcyjnych. Kolejnym wartym uwagi elementem architektonicznym, który znacząco wpłynie na atmosferę wewnątrz obiektu, jest  konstrukcja dachu z drewna klejonego. Materiał ten doskonale sprawdza się w obiektach usługowych, ponieważ tworzy przyjemną atmosferę i klimat, wpływa na atmosferę pracy oraz zwiększa chęć przebywania w danym obiekcie. Bardzo duże znaczenie dla Klientów obiektów handlowych mają również parametry lokalizacyjne i związane z nimi funkcje komunikacje, takie jak dojazd do obiektu, ilość miejsc parkingowych itp. W celu zapewnienia najlepszego wykorzystania nieruchomości, biuro projektowe Amwin zaproponowało rozwiązania, które zapewnią efektywne wykorzystanie powierzchni nieruchomości poprzez właściwe usytuowanie budynku i zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, a także zaprojektowanie strefy dostaw.  Amwin – projektant i wykonawca hal oraz biurowców, jest odpowiedzialny za  przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu budowlanego oraz kompleksowe wykonanie obiektu wraz z wykonaniem prac ziemnych i fundamentowych, zagospodarowaniem terenu, jak również wykonaniem wszystkich instalacji i wykończeniem wnętrz.

Kontakt ze strony Projektanta i kompleksowego wykonawcy hal oraz biurowców AMWIN: Maciej Winter, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju i Kluczowych Klientów

Polecane firmy w katalogu:

Porady

Szkolenia dla instalatorów klimatyzacji LG

portal hale, konstrukcje stalowe

Nowy sezon szkoleń w Akademii Klimatyzacji na okres wrzesień – grudzień 2014 r. ruszył. W Po...

Garaże blaszane "blaszaki" jaki rodzaj wybrać

portal hale, konstrukcje stalowe

Garaże są mało skomplikowanym obiektem budowlanym, zwłaszcza, jeśli są one zbudowane przy użyciu blachy. Coraz ...

Gospodarka magazynowa

portal hale, konstrukcje stalowe

Gospodarka magazynowa jest to działalność związana z przyjmowaniem, rozmieszczaniem, przechowywaniem, konserwacją, wydawaniem i ewidencją materiałów. Gospodarka ma...

Poszukuję informacji ?

Hale wolnostojące, produkcyjne, namiotowe - 11.5%
Wiaty, Garaże - 33.5%
Pawilony, Magazyny - 15.7%
Obiekty handlowe, Chłodnie - 29.3%
Konstrukcje stalowe, Konstrukcje aluminiowe - 7.3%
Materiały budowlane, Płyty, Blachy - 20.9%
Dachy, Blachy dachowe - 11.5%
Obróbki blacharskie, Spawanie, Cięcie - 13.6%
Projekty, Projektowanie hal, konstrukcji - 22%
Doradztwo, Nadzór budowlany - 30.3%
Podłogi przemysłowe, Posadzki - 25.1%
Wyposażenie, Regały, Ściany - 9.4%
Instalacje grzewcze, elektryczne, wod-kan - 0%
Montaż konstrukcji stalowych, aluminiowych - 2.1%
Ogrodzenia siatkowe, betonowe, drewniane - 6.3%
Oświetlenie, Drzwi, Okna - 2.1%
Remonty, Modernizacja, Docieplanie, Izolacje - 4.2%
Głosowanie zakończone : 31 Paź 2018 - 00:00