Kalendarium wydarzeń

<< Wrzesień 2017 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Technologie / Projekty

Na przykładzie inwestycji dla producenta kosmetyków i galanterii hotelowej z Wielkopolski - projekt i kompleksowe wykonanie hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni 1942 m2.

 

Lanwar, firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości kosmetyków i galanterii hotelowej, rozpoczęła kolejną inwestycję, która swoim zakresem obejmuje budowę hali produkcyjno-magazynowej z budynkiem socjalno-biurowym. Obiekt o łącznej powierzchni 1942 m2 powstanie w Dusznikach. Amwin – Projektant i wykonawca hal oraz biurowców pod klucz, realizuje inwestycję w formule „Projektuj-Buduj”.

 

Lanwar Cosmetic, to przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży i organizacji dostaw kosmetyków w Europie Wschodniej w takich krajach jak Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Ukraina, Gruzja oraz Czechy. Firma istnieje na rynku od 1990 roku i z powodzeniem rozwija swoją działalność w dostawie dla hotelarstwa kosmetyków hotelowych, tekstyliów hotelowych, a także produktów jednorazowych. Lanwar jest członkiem międzynarodowej organizacji Groupe GM, która jest największym na świecie dostawcą kosmetyków i galanterii do sieci hotelowych m.in. takich jak: Hyatt, Westin, Radisson, Holiday Inn, Mercure i wiele innych. W związku z dynamicznym rozwojem, przedsiębiorstwo rozpoczęło inwestycję, polegającą na budowie hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurowo-socjalną. Obiekt o łącznej powierzchni 1942 m2 (część biurowo-socjalna: 290 m2, hala: 1652 m2) powstanie w Dusznikach (woj. Wielkopolskie) i jest realizowany przez Amwin w formule „Projektuj-Buduj”. Do zakresu prac Amwin należy przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu budowlanego, kompleksowa budowa hali wraz z budynkiem socjalno-biurowym oraz elementy zagospodarowania terenu. Obiekt składa się z hali wraz z dwukondygnacyjną częścią socjalno-biurową, połączonych funkcjonalnie w jedną bryłę. Na parterze zaprojektowano część produkcyjną, która przechodzi w halę magazynową na pełną wysokość obiektu. Elewacja hali zostanie wykonana z jasnoszarych płyt warstwowych w układzie pionowym. Wykorzystanie płyty warstwowej na elewacji części produkcyjno-magazynowej zapewni wysoką estetykę wykonania i trwałość na lata. W celu wyróżnienia wejścia do części socjalno-biurowej, portal wejściowy zostanie wykończony aluminiowymi panelami kompozytowymi. W jego obszarze zostaną również wykorzystane płyty warstwowe w układzie poziomym i ciemnoszara blacha elewacyjna profilowana. Połączenie tych materiałów stworzy nowoczesny design obiektu i podkreśli dbałość firmy o najwyższą jakość produktów.

Przedmiotem prowadzonej działalności firmy Lanwar jest produkcja i konfekcjonowanie wyrobów kosmetycznych. Proces produkcji w nowym obiekcie odbywać się będzie w systemie ciągu technologicznego z wykorzystaniem mieszalników statycznych o pojemnościach od 50 do 1000l z płaszczem grzejnym i termostatem, maszyn dozująco-zamykających, maszyn znakujących i pakujących. Z kolei w magazynie surowców będą składowane materiały takie jak m.in.: rozpuszczalniki, lipidy i silikony, zagęstniki, barwniki, kompozycje zapachowe. W związku z charakterem przechowywanych materiałów, zostaną zastosowane posadzki szczelne, nienasiąkliwe, umożliwiające ustawienie paleto-wanien wychwytowych. Miejsce czasowego magazynowania odpadów produkcyjnych zostanie wyposażone w sorbenty, które służą do likwidacji ewentualnych drobnych wycieków. Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem, które zapewni odpowiednie warunki pracy oraz wymagane parametry higieniczne, jest układ wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. Kanały wentylacyjne zostaną połączone z centralą wentylacyjną z wymiennikiem krzyżowym, która zapewni odzysk ciepła i zmniejszy koszty eksploatacji budynku. Jest to jedno z rozwiązań greenamwin, które gwarantują nowoczesne i energooszczędne technologie dla obiektów przemysłowych. Ponadto w pomieszczeniach o wyższych wymaganiach higienicznych zastosowano skosy gładkie i wypełnienia styków płyt oraz sufit malowany farbami chlorokauczukowymi, co w efekcie zapewni utrzymanie czystości wewnątrz obiektu. Zaproponowane przez Amwin rozwiązania przestrzenne, funkcjonalne i techniczne eliminują wpływ obiektu budowlanego na środowisko przyrodnicze, zdrowie ludzi i inne obiekty budowlane, a planowana inwestycja nie stanowi zagrożenie dla środowiska oraz higieny i zdrowia użytkowników obiektów i ich otoczenia.

Do kompetencji Amwin w realizowanej inwestycji należy przeprowadzenie całego procesu inwestycyjnego polegającego na kompleksowym wybudowaniu obiektu - w tym dostawa i montaż konstrukcji, ścian, dachu, stolarki, wykonanie posadzki przemysłowej, wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Kontakt ze strony Projektanta i wykonawcy hal oraz biurowców pod klucz: Maciej Winter, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju i Obsługi Inwestora

Tematy:

Polecane firmy w katalogu:

Porady

Jak wybudować własną halę?

Obecnie bardzo trudno jest samodzielnie wybudować sobie halę dużego rozmiaru. Utrudnienia pojawiają się już na ...

Jakie są zalety poręczy i balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej

portal hale, konstrukcje stalowe

Balustrady ze stali nierdzewnej polerowanej Balustrady lub poręcze wykonane ze stali nierdzewnej polerowanej charakteryzują się lustrzaną ...

Hale stalowe, zastosowanie, proces realizacji

portal hale, konstrukcje stalowe

W dzisiejszym budownictwie mamy do czynienia z różnego rodzaju konstrukcjami i materiałami użytymi do budowy, ...

Poszukuję informacji ?

Hale wolnostojące, produkcyjne, namiotowe - 9.7%
Wiaty, Garaże - 34.3%
Pawilony, Magazyny - 16.1%
Obiekty handlowe, Chłodnie - 30%
Konstrukcje stalowe, Konstrukcje aluminiowe - 7.5%
Materiały budowlane, Płyty, Blachy - 21.5%
Dachy, Blachy dachowe - 11.8%
Obróbki blacharskie, Spawanie, Cięcie - 13.9%
Projekty, Projektowanie hal, konstrukcji - 22.5%
Doradztwo, Nadzór budowlany - 31.1%
Podłogi przemysłowe, Posadzki - 25.8%
Wyposażenie, Regały, Ściany - 9.7%
Instalacje grzewcze, elektryczne, wod-kan - 0%
Montaż konstrukcji stalowych, aluminiowych - 2.1%
Ogrodzenia siatkowe, betonowe, drewniane - 4.3%
Oświetlenie, Drzwi, Okna - 2.1%
Remonty, Modernizacja, Docieplanie, Izolacje - 2.1%
Głosowanie zakończone : 31 Gru 2016 - 00:00
Hale produkcyjne, namiotowe, Konstrukcje stalowe, aluminiowe, Wiaty, Garaże, Projektowanie hal, blachy dachowe, Montaż konstrukcji Hale produkcyjne, namiotowe, Konstrukcje stalowe, aluminiowe, Wiaty, Garaże, Projektowanie hal, blachy dachowe, Montaż konstrukcji