Kalendarium wydarzeń

<< Luty 2020 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Technologie / Projekty

Na przykładzie inwestycji realizowanej przez Amwin dla Spółdzielni Inwalidów Przyjaźń w Słupcy projekt i budowa hali produkcyjno-magazynowej  z suwnicami 10 i 12,5 t o pow. 1800 m2.

Spółdzielnia Inwalidów „Przyjaźń”, to przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem, które specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw termoplastycznych oraz montażu podzespołów elektrotechnicznych.

W związku z realizacją strategii firmy, polegającej na  dywersyfikacji kierunków sprzedaży oraz rozszerzeniu asortymentu produktów, spółka podjęła decyzję o kolejnej inwestycji. W ramach planowanego zadania inwestycyjnego, powstanie hala produkcyjno-magazynowa z dwoma suwnicami o nośności 10 i 12,5 t o pow. 1800 m2. Amwin – Projektant i Generalny Wykonawca hal oraz biurowców pod klucz, realizuje inwestycję w formule „Projektuj-Buduj”.

Spółdzielnia Inwalidów „Przyjaźń” swoją działalność rozpoczęła w 1951 roku.  Początkowo działalność przedsiębiorstwa obejmowała usługi szewskie, krawieckie oraz handel. Obecnie przedsiębiorstwo specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw termoplastycznych oraz montażu podzespołów elektrotechnicznych. W strukturach organizacji jest ponad 340 pracowników, z czego ok. 95% stanowią osoby niepełnosprawne. W związku z realizacją strategii przedsiębiorstwa, polegającej na doskonaleniu działań w kierunku zwiększenia dywersyfikacji kierunków sprzedaży oraz rozszerzeniu asortymentu produktów, firma podjęła decyzję o budowie hali produkcyjno-magazynowej o pow. 1800 m2. Przy planowaniu budowy hali produkcyjno-magazynowej, szczególnie ważne jest zaprojektowanie takich rozwiązań projektowych, które zapewnią niskie koszty budowy, funkcjonalne rozwiązania oraz doskonałe miejsce pracy. Stąd przedsiębiorstwo po podjęciu decyzji o konieczności zwiększenia mocy produkcyjnych, podjęło rozmowy z firmą Amwin, która posiada wieloletnie  doświadczenie w projektowaniu i budowaniu hal oraz biurowców po klucz. Firma Amwin w realizowanej inwestycji odpowiedzialna jest za również za przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu, kompleksowe wykonanie oraz wszelkie prace budowlane niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Nowy obiekt będzie połączony z istniejącą halą, dlatego do zakresu prac Amwin należy również wykonanie kompletnych prac rozbiórkowych na styku z istniejącym budynkiem, polegających na rozbiórce istniejących sieci podziemnych oraz przystosowaniu istniejących budynków do nowych warunków technicznych z uwagi na ochronę pożarową i obciążenie śniegiem. Wszystkie pomieszczenia socjalne znajdują się w istniejącym obiekcie, połączonym z projektowaną halą dwoma łącznikami.

Jednak ze względu na dużą odległość do najbliższej toalety, w istniejącym obiekcie zaprojektowano dodatkowy węzeł sanitarny z toaletą dla niepełnosprawnych. Nowa hala umożliwia zainstalowanie osiemnastu wtryskarek o sile zamykania do 1200 T , część z nich zostanie przeniesiona z istniejącej hali produkcyjnej. Z uwagi na  montaż nowych maszyn, w nowej części zaprojektowano posadzkę przemysłową, zapewniającą nośność na poziomie 10 t/m2. Dzięki temu rozwiązaniu posadzka będzie przenosić obciążenia powstałe podczas pracy oraz wymiany form wtryskowych o wadze dochodzącej do 10 t. Projektowany obiekt zostanie również wyposażona w urządzenia transportu bliskiego w postaci dwóch suwnic pomostowych natorowych jednodźwigarowych o udźwigu 12,5 i 10 ton.  Ponadto z uwagi na duże zapotrzebowanie mocy, Amwin dostarczy i zamontuje stację transformatorową o docelowej mocy 2x 630kW. Zasilanie poszczególnych maszyn zostanie zapewnione poprzez szynoprzewody 1000A poprowadzone na całej długości hali. W efekcie zastosowane rozwiązania zagwarantują ciągłość produkcji, ponieważ zapewnią właściwą organizację i koordynację czasową poszczególnych działań, wykonywanych w różnych częściach hali.

Do kompetencji Amwin w realizowanej inwestycji należy przeprowadzenie całego procesu inwestycyjnego polegającego na  kompleksowym wybudowaniu obiektu - w tym dostawa i montaż konstrukcji, ścian, dachu, stolarki, wykonanie posadzki przemysłowej, montaż odwodnienia wewnętrznego dachu , wykonanie prac elektrycznych, koordynacja robót związanych z instalacją tryskaczową oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Kontakt ze strony Projektanta i wykonawcy hal oraz biurowców pod klucz: Maciej Winter, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju i Obsługi Inwestora, maciej.winter(at)amwin.pl

Polecane firmy w katalogu: