Kalendarium wydarzeń

<< Lipiec 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Aktualności / Wydarzenia

ceny stali, 2013, portal halePo chudych miesiącach mogą nadejść lepsze czasy dla producentów stali. Tata Steel Europe i ArcelorMittal zapowiadają wzrost cen o 40 EUR na tonie.

Kryzys roku 2009 spowodował spadek cen stali nawet o 40 proc., co powoduje, że mimo wzrostu w latach 20101 i 2011 nadal są zbyt niskie, żeby zapewniać zyski producentom. Kryzys w Europie zachodniej, wraz ze spadającym poziomem zapotrzebowania na stal, zwłaszcza w budownictwie i przemyśle motoryzacyjnym zwiększył kłopoty producentów.

 

Zdaniem Julii Mihalkiny, ekonomisty ds. ustalania cen i handlu na rynku europejskim w IHS Global Insight na sytuację branży miały wpływ rosnące ceny surowców i energii elektrycznej, koszty spełnienia zaostrzających się wymagań ochrony środowiska oraz narastające żądania płacowe. Rezultatem było ograniczanie produkcji, redukcje zatrudnienia i zamykanie hut.

 

Według prognoz budownictwo mieszkaniowe zacznie wkrótce stopniowo notować wzrosty niemal we wszystkich krajach. Mocny wzrost w nadchodzącej pięciolatce ma odnotować budownictwo przemysłowe.

 

Według propgnoz IHS w tym kwartale zapotrzebowanie na stal zacznie stopniowo rosnąć, a w przyszłym roku wzrost ten będzie szybszy. Podczas gdy Europa zachodnia nadal będzie pogrążona w kryzysie, w państwach Europy środkowej i wschodniej produkcja i zapotrzebowanie na stal będą rosnąć. Ceny stali w tym kwartale pozostaną niskie, ale w przyszłym roku pójdą w górę.

 

Prognozy, przedstawione przez Mihslkinę w październiku, podczas zorganizowanej przez Polską Unię Dystrybutorów Stali konferencji „Rynek stali w Europie środkowej i Wschodniej 2012” w Sosnowcu zdają się sprawdzać – Tata Steel Europe ogłosiło zwiększenie cen produktów płaskich i długich o 40 euro na tonie. Podobne podwyżki zapowiada także ArcelorMittal. – Rynek nie spodziewał się pozytywnych informacji dotyczących cen stali, tymczasem niespodziewanie ArcelorMittal ogłosił dobre wiadomości i zapowiedział podwyżkę cen i to o 40 euro na tonie – mówi cytowany przez Polską Unię Dystrybutorów Stali Sławomir Boligłowa, prezes Maxstalu. – W tej chwili popyt na stal jest raczej słaby, jednak myślę, że ta informacja wpłynie na jego ożywienie.

 

 

Tematy:

Polecane firmy w katalogu:

Porady

Hale stalowe na potrzeby przemysłowe

portal hale, konstrukcje stalowe

Hale staloweObiekty przemysłowe – zakłady produkcyjne, magazyny dystrybucji i logistyki oraz tym podobne budynki, muszą sp...

Konstrukcje budowlane

portal hale, konstrukcje stalowe

Konstrukcje budowlane – sposób powiązania elementów budowli w sposób poprawny pod względem zasad fizyki i ...

Hala fabryczna czy hala produkcyjna – opłacalnośc, porównanie

portal hale, konstrukcje stalowe

Budowa hal produkcyjnych i hal fabrycznych Hale fabryczne To duże budynki, których wielkość waha się od 100m2 do...

Poszukuję informacji ?

Hale produkcyjne, namiotowe, Konstrukcje stalowe, aluminiowe, Wiaty, Garaże, Projektowanie hal, blachy dachowe, Montaż konstrukcji Hale produkcyjne, namiotowe, Konstrukcje stalowe, aluminiowe, Wiaty, Garaże, Projektowanie hal, blachy dachowe, Montaż konstrukcji