Kalendarium wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
2326272829
30      

Aktualności / Wydarzenia

ceny stali, 2013, portal halePo chudych miesiącach mogą nadejść lepsze czasy dla producentów stali. Tata Steel Europe i ArcelorMittal zapowiadają wzrost cen o 40 EUR na tonie.

Kryzys roku 2009 spowodował spadek cen stali nawet o 40 proc., co powoduje, że mimo wzrostu w latach 20101 i 2011 nadal są zbyt niskie, żeby zapewniać zyski producentom. Kryzys w Europie zachodniej, wraz ze spadającym poziomem zapotrzebowania na stal, zwłaszcza w budownictwie i przemyśle motoryzacyjnym zwiększył kłopoty producentów.

 

Zdaniem Julii Mihalkiny, ekonomisty ds. ustalania cen i handlu na rynku europejskim w IHS Global Insight na sytuację branży miały wpływ rosnące ceny surowców i energii elektrycznej, koszty spełnienia zaostrzających się wymagań ochrony środowiska oraz narastające żądania płacowe. Rezultatem było ograniczanie produkcji, redukcje zatrudnienia i zamykanie hut.

 

Według prognoz budownictwo mieszkaniowe zacznie wkrótce stopniowo notować wzrosty niemal we wszystkich krajach. Mocny wzrost w nadchodzącej pięciolatce ma odnotować budownictwo przemysłowe.

 

Według propgnoz IHS w tym kwartale zapotrzebowanie na stal zacznie stopniowo rosnąć, a w przyszłym roku wzrost ten będzie szybszy. Podczas gdy Europa zachodnia nadal będzie pogrążona w kryzysie, w państwach Europy środkowej i wschodniej produkcja i zapotrzebowanie na stal będą rosnąć. Ceny stali w tym kwartale pozostaną niskie, ale w przyszłym roku pójdą w górę.

 

Prognozy, przedstawione przez Mihslkinę w październiku, podczas zorganizowanej przez Polską Unię Dystrybutorów Stali konferencji „Rynek stali w Europie środkowej i Wschodniej 2012” w Sosnowcu zdają się sprawdzać – Tata Steel Europe ogłosiło zwiększenie cen produktów płaskich i długich o 40 euro na tonie. Podobne podwyżki zapowiada także ArcelorMittal. – Rynek nie spodziewał się pozytywnych informacji dotyczących cen stali, tymczasem niespodziewanie ArcelorMittal ogłosił dobre wiadomości i zapowiedział podwyżkę cen i to o 40 euro na tonie – mówi cytowany przez Polską Unię Dystrybutorów Stali Sławomir Boligłowa, prezes Maxstalu. – W tej chwili popyt na stal jest raczej słaby, jednak myślę, że ta informacja wpłynie na jego ożywienie.

 

 

Tematy:

Polecane firmy w katalogu:

Porady

Gospodarka magazynowa

portal hale, konstrukcje stalowe

Gospodarka magazynowa jest to działalność związana z przyjmowaniem, rozmieszczaniem, przechowywaniem, konserwacją, wydawaniem i ewidencją materiałów.   Gospodarka ...

Balustrady, a prawo budowlane

portal hale, konstrukcje stalowe

Konstrukcje i konieczność stosowania balustrad i poręczy podlega pewnym wymaganiom stawianym przez prawo budowlane. Obowiązującym aktem ...

Hale produkcyjne - Jakich materiałów użyć na budowę?

portal hale, konstrukcje stalowe

Decydując się na budowę hali produkcyjnej musimy zdecydować z czego ma zostać zbudowana. Jakich materiałów użyć, ...

Poszukuję informacji ?

Hale wolnostojące, produkcyjne, namiotowe - 9.6%
Wiaty, Garaże - 34%
Pawilony, Magazyny - 16%
Obiekty handlowe, Chłodnie - 29.8%
Konstrukcje stalowe, Konstrukcje aluminiowe - 7.4%
Materiały budowlane, Płyty, Blachy - 21.3%
Dachy, Blachy dachowe - 11.7%
Obróbki blacharskie, Spawanie, Cięcie - 13.8%
Projekty, Projektowanie hal, konstrukcji - 22.3%
Doradztwo, Nadzór budowlany - 30.9%
Podłogi przemysłowe, Posadzki - 25.5%
Wyposażenie, Regały, Ściany - 9.6%
Instalacje grzewcze, elektryczne, wod-kan - 0%
Montaż konstrukcji stalowych, aluminiowych - 2.1%
Ogrodzenia siatkowe, betonowe, drewniane - 6.4%
Oświetlenie, Drzwi, Okna - 2.1%
Remonty, Modernizacja, Docieplanie, Izolacje - 2.1%
Głosowanie zakończone : 31 Paź 2017 - 00:00
Hale produkcyjne, namiotowe, Konstrukcje stalowe, aluminiowe, Wiaty, Garaże, Projektowanie hal, blachy dachowe, Montaż konstrukcji Hale produkcyjne, namiotowe, Konstrukcje stalowe, aluminiowe, Wiaty, Garaże, Projektowanie hal, blachy dachowe, Montaż konstrukcji